ברכות למורים שלנו: אילן אמיר וחמוטל רז שילוח על זכיה בשני הפרסים הראשונים של ה- IPA

על תרומה חברתית בתחום הפסיכותרפיה הפסיכואנליטית

07 פברואר 2021
ברכות למורים שלנו: אילן אמיר וחמוטל רז שילוח, על זכיה בשני הפרסים הראשונים של ה- IPA

 

התכנית לפסיכותרפיה שמחה לברך שניים מן המורים היקרים שלנו: ד"ר אילן אמיר וחמוטל רז-שילוח, על פרס חשוב שהוענק לכל אחד מהם על פרויקט ייחודי ומרגש שהם אחראים להקמתו.

כל אחד מן הפרוייקטים הללו מעניק סיוע לקהילה שלא למטרות רווח וללא תשלום מצד המטופלים והמטופלות. אלו שתי דוגמאות מופת לאפשרות של הפסיכותרפיה הפסיכואנליטית לפגוש את הקהילה.

 

זהו מקרה חריג בו ועדת ה- IPA in the Community העניקה השנה את שני הפרסים הראשונים, בתחום הבריאות, לשני פרוייקטים ישראלים:

 

בפרס הראשון זכה הפרויקט והיוזמה "לכל נפש" על הקמת יחידות למתן טיפול פסיכואנליטי אינטנסיבי במערכת הציבורית והעלאת המודעות לתרומתו של טיפול זה.

העמותה מנוהלת ע"י ד"ר אילן אמיר, טליה פרוהוף, נעמי מילר, פומפי הראל, יפעת זיבר ויעל סמואל, ומורים ומדריכים שונים לקחו בו חלק במהלך השנים בהן פרויקט נפלא זה פועל בשטח.

כיום פועלות שש יחידות במרכזי בריאות הנפש הציבוריים, במרכז, בצפון ובירושלים, כולל יחידות לילדים ונוער.

 

בפרס השני זכה "המרכז הרב תרבותי לטיפול הורה-תינוק". המרכז הוקם ומנוהל, מאז שנת 2016, ע"י חמוטל רז-שילוח.

המרכז מציע פסיכותרפיה (בגישה פסיכואנליטית) להורים ולתינוקות בסיכון. הטיפולים ניתנים בקהילה ללא עלות, לאוכלוסייה המעורבת ביפו ובשכונת שפירא (יהודים, ערבים, יוצאי רוסיה ואתיופיה ומהגרים).

על מנת להנגיש את הטיפול להורים, ניתנים הטיפולים של המרכז במעונות הרב תכליתיים (מעונות רווחה) של ויצ"ו ביפו ובשכונת שפירא ובטיפות החלב ביפו.

 

פרסי ה- IPA מהווים הכרה וכבוד גדול לעשייה החברתית של הפרוייקטים הללו. יש לציין כי לפרס הוגשו כ- 30 פרוייקטים מכל העולם, חלקם פעילים בקהילה שנים רבות וחלקם קמו בעקבות התפשטות הקורונה. ליוזמות ופרויקטים אלו שקמו בשנה האחרונה בעקבות הפנדמיה ניתנו פרסים בנפרד.

 

מי יתן ונזכה למצוא עוד ועוד דרכים להרבות טוב בעולם.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive