אגרת ברכה מראש ביה"ס, פרופ' קישון-רבין, לרגל חג הפסח

אנא ראו למטה את ברכת פרופ' ליאת קישון-רבין, ראש ביה"ס למקצועות הבריאות, לרגל חג הפסח.

אגרת ברכה מראש ביה"ס
יא בניסן תש"פ
5 באפריל 2020
 

סגל יקר שלום רב,

אגרת זו נשלחת אליכם ערב חג הפסח בתקופה רוויות אתגרים ברמה האישית, מקצועית ולאומית.
לצערינו, נגיף ה COVID-19 לא פסח עלינו ואנו נאלצנו בזמן קצר ביותר להסתגל לשינויים שבזמן אחר לא היינו חושבים שכלל אפשריים. צ'רלס דרווין אמר " לא החזק שורד אלא זה המסתגל במהירות לשינוי ". אני חושבת שהוכחתם שאין שורדים טובים מכם. זאת ההזדמנות להודות לכל אחת ואחד מכם על התגייסותכם המלאה לעבור מהוראה פרונטלית להוראה מקוונת. היינו צריכים לצלוח משוכות טכנולוגיות, ואנו ממשיכים להשתפר ולהשתדרג בהיבטים הפדגוגים של ההוראה המקוונת. כולנו למדנו שהקלטת השיעור בלבד לא מספקת ושדרושות התאמות נוספות במעבר מהוראה ישירה להוראה דרך מסך דו-מימדי.
 
תודה מיוחדת לוועדת ההיגוי הבית סיפרית להוראה מקוונת בראשותה של ד"ר סמדר פתאל (הפרעות בתקשורת) שהובילה אותנו באופן מדהים במבוכי הטכנו-פדגוגיה יחד עם ד"ר אילנה דובובי (סיעוד),
ד"ר סיגל פורטנוי (ריפוי בעיסוק) וד"ר ג'ייסון פרידמן (פיזיותרפיה) וסייעו לסגלי ההוראה לעמוד במשימה ע"י הנחיות אישיות, הנחיות חוגיות, ומציאת פתרונות יצירתיים. עבודת הצוות הניבה את החוברת המצורפת, מתנת הוועדה אליכם בתקווה שתמצאו את ההנחיות והטיפים לעזר. יש להניח כי גם בעתיד, ההוראה לא תחזור בדיוק כפי שהיתה כך שהרווחנו מכל מה שלמדנו בתקופה זו!
 
ברצוני גם לציין בגאווה את חברי הסגל שלנו, במיוחד האחים והאחיות מהחוג לסיעוד העובדים בבתי החולים ונמצאים בחזית המאבק בנגיף הקורונה תוך כדי הקרבה אישית ומשפחתית. יש גם רבים מכם שתורמים בדרכים נוספות ע"י התנדבות בבדיקות, בעזרה לנזקקים, ע"י סיוע כלכלי למי שחסר ועוד. לכולכם תודה ענקית וחזקו ואמצו!!
התקופה הנוכחית הביאה לפתחינו הזדמנויות מחקר ייחודיות: השפעה של ישיבה ממושכת מול מסך, מיעוט יציאה מהבית, התנהגות החברה בהיענות/התנגדות להנחיות בריאותיות, עיסוק מהבית, ספורט ביתי, תקשורת דרך טכנולוגיות בגילאים שונים ועוד. אני קוראת לכם לנצל את הפלטפורמה שאוניברסיטת תל אביב הקימה ב SLACK לשיתוף פעולה בין החוקרים וכן להגיש בקשות לקולות הקוראים הרלוונטים.
 
אי אפשר להתכחש לעובדה שהסגר שנכפה עלינו מלווה בדאגה עמוקה לבריאות היקרים לנו, לשימור ערכי הדמוקרטיה ולרווחה הכלכלית של חלק מחברינו לעבודה ושל רבים מאזרחי מדינת ישראל. יחד עם זאת, הוכחנו בעבר ונמשיך להוכיח כי מכל תקופה קשה אנו יודעים להוציא את המיטב. השבועות האחרונים הוכיחו כי אנחנו לא נכנעים לקשיים, מחוייבים כתמיד למקצועיות שלנו ומגלים אמפטיה, הזדהות והושטת יד למי שצריך- לחברינו לעבודה כמו גם לסטודנטים שלנו. אני גאה להיות חלק מסגל כל כך אנושי ומקצועי.
 
לסיום, ברצוני לאחל לכם ולמשפחותיכם חג פסח שמח עם הרבה בריאות! מי יתן ונוכל לחזור לשגרה במהרה ובשנה הבאה נוכל לחגוג את ליל הסדר עם המשפחה המורחבת סביב השולחן ולא דרך הזום.... 
 
בהערכה רבה,

פרופ' ליאת קישון-רבין

ראש ב"יס

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive