כשרויות משפטיות וקליניות בזקנה תשפ"א

כשרויות משפטיות וקליניות בזקנה 

Legal and Clinical Capacities of Old Age

 ​  ​​​​

מרכז הקורס:

פרופ' ירמיהו הייניק

מטרות הלימודים:

מחזור שלישי של קורס חדש, ראשון מסוגו בהיקף, מגוון הנושאים, וקהל היעד אליו פונה. סוגיות של כשרות משפטית ואפוטרופסות, יכולת קבלת החלטות, חסרי ישע וכאלה שתפקודם הידרדר, הינן מרכזיות בעשייה הקלינית השוטפת של כל מי שעוסק בזקנה. פעמים מגיעות לשלב בו יש צורך בכתיבת תעודת רופא וחוות דעת למיניהן המוצגות בפני בית המשפט.

לא מכבר אושרו בכנסת תיקונים משמעותיים לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, וכעת עמלים במסגרות הרלוונטיות השונות, על יישומם המעשי של תיקונים אלה. הקורס יעסוק בנושאים אלה בהרחבה, וכן בסוגיות רפואיות משפטיות נוספות בעיקר בתחום האזרחי. 

מתכונת ההוראה:

לאורך הקורס, בהרצאות פרונטליות הכוללות תיאורי מקרה, יעשה ניסיון להבחין, ככל האפשר, בין כשרויות משפטיות ובין כשרויות קליניות, ולהציע פתרונות טיפוליים וניהוליים למצבי אי-כשרות עבור האדם הזקן והקרובים אליו או המטפלים בו.
ללומדים בקורס תהיה גישה לאתר האינטרנט של הקורס הכולל בין היתר קישוריות לספרי לימוד, פרקים, מאמרים, אתרי מידע, פסקי דין רלוונטים, מצגות וסרטוני הדרכה ספציפיים.
למי שאינם רופאים תהיה גישה באתר הקורס למאגרי ידע מקוון, מצגות, והרצאות השלמה בנושאים קליניים.

קהל היעד:

רופאים מכל ההתמחויות, מקצועות הרפואה וגרונטולוגים מתחומים שונים (עבודה סוציאלית, ריפוי בעיסוק, פסיכולוגיה, סיעוד, ועוד). 

המועד:

ימי שלישי, סמסטר א'

בין השעות 16:00 – 20:00

המקום:

בניין הפקולטה לרפואה

נוכחות:

אישור לימודים סמסטריאלי יינתן רק אם הלומד השתתף לפחות ב- 75% מהמפגשים

נקודות זכות:

25 נקודות לסמסטר, בכפוף לאישור המועצה המדעית

שכר לימוד:

2,500 ₪ לסמסטר

להרשמה לחץ כאן

פתיחת הקורס מותנית במספר הנרשמים.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive