קנביס לשימוש רפואי ולמחקר - תשפ"א

קנביס לשימוש רפואי ולמחקר 

הדרכה רוקחית וניפוק קנביס רפואי (Medical Grade Cannabis)

סמינר הכשרה להסמכת רוקחים לניפוק קנביס רפואי כחלק מקידום המדיקליזציה של קנביס לשימוש רפואי ולמחקר

מחזור ג' 

 

      ​​​

רכז אקדמי:

בועז אלבו M.Sc.

יועץ אקדמי:

פרופ' ארנון אפק MD

הקדמה:

המרכז ללימודי המשך ברפואה של אונ' תל אביב בשיתוף עם היחידה לקנביס רפואי (יק"ר) של משרד הבריאות והמרכז למחקר קליני בקנביס רפואי של מרכז רפואי שיבא, גאים להציג את המחזור השלישי לסמינר הכשרת והסמכת רוקחים לניפוק ראוי של מוצרי קנביס רפואי.

רפורמת המדיקליזציה של קנביס בישראל היוצאת לפועל בימים אלו, נועדה להסדיר את השימוש הרפואי והמחקרי בקנביס. תהליכי הקידום של המדיקליזציה עד כה כללו צעדים רבים ומורכבים שהובילו לבניית תשתית רגולטורית שסללה את הדרך לתעשייה חדשה הפועלת על פי כללי איכות נאותים. בנוסף המדיקליזציה תמכה בקידום מחקרים ופיתוחים ישראליים חדשניים ופורצי דרך בתחומם, המבטיחים זמינות של מוצרי קנביס רפואי בבתי מרקחת.

מודל המדיקליזציה שם דגש על איכות הטיפול הרפואי וההדרכה הרוקחית. ישראל הינה הראשונה שיצרה מתודה רפואית המציגה דרך סדורה למתן טיפול ראוי והדרכה רוקחית בקנביס רפואי ("הספר הירוק" IMC-GCP). רפורמת המדיקליזציה הינה תהליך חלוצי, מאתגר וייחודי, המהווה מצפן למדינות רבות בעולם השואפות להסדיר נושא זה במחוזותיהן.

מטרות התכנית:

במסגרת הקורס, הרוקחים יקבלו את הכלים הראויים למתן הדרכה רוקחית וכן את כללי הניפוק הנדרשים על ידי הרגולציה בישראל למטופלים הבאים לרכוש קנביס רפואי בבית המרקחת.

בנוסף המשתתפים יחשפו להרצאות במגוון תכנים בנושא במטרה להעשיר את הידע, ביניהם שרשרת הערך למוצרי קנביס, כללי איכות ואבטחה, מחקר ופיתוח בקנביס, פרוטוקול ניהול הטיפול, מדעי הצמח ואגרוטכנולוגיה, פרמקולוגיה, קליניקה, אתיקה ועוד.

הדגשים בהם יתמקד הקורס:

  1. העמקת הידע, הכשרה ובניית תשתית להסמכה של רוקחים לניפוק מוצרי קנביס רפואי בהתאם לדרישות חוזר המשנה למנהל הכללי 153 IMC-GDP
  2. העמקת הידע לאנשי מקצועות המדע והרפואה המעוניינים להרחיב את אופקיהם בתחום.

מתכונת ההוראה:

הסמינר כולל 10 מפגשים בני 4 שעות אקדמיות, אתר למידה אינטרנטי והרצאות פרונטליות.

קהל היעד:

  1. רוקחות ורוקחים המעוניינים בתעודת סיום ומעבר בחינה, המקנה הסמכה מטעם היק"ר.
  2. אנשי מדע ורפואה המעוניינים בהעמקת הידע המקצועי בתחום, כגון רופאים ורופאות, אחים ואחיות, פארה רפואיים, מטפלים ומטפלות, בוגרי ובוגרות מדעי החיים וכימיה.

המועד:

ימי שני, בין השעות 16:00 – 20:00

המקום:

בניין הפקולטה לרפואה

נוכחות:

חובת נוכחות של לפחות 80%

אישורים ותעודות

  1. לרוקחים שעמדו בדרישת הנוכחות ועברו בהצלחה את המבחן המסכם תוענק "תעודת השתתפות ומעבר" המוגשת ליק"ר, המעידה על אישור עמידה בהצלחה בדרישות הקורס והמבחן והמהווה בסיס להסמכה.
  2. למשתתפי הקורס שאינם רוקחים שעמדו בדרישת הנוכחות, או רוקחים שעמדו בדרישת הנוכחות אך לא בדרישות המבחן, תוענק "תעודת השתתפות" בקורס.
 

נקודות זכות:

20 נקודות לקורס, בכפוף לאישור המועצה המדעית

שכר לימוד:

2,250

להרשמה לחץ כאן
פתיחת הקורס מותנית במספר הנרשמים

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive