הרשמה ללימודי תעודה בפסיכותרפיה

נפתחה ההרשמה לשתי תכניות לימודי תעודה בפסיכותרפיה לשנה"ל תשפ"א 2020/2021

01 ינואר 2020
הרשמה ללימודי תעודה בפסיכותרפיה

 

 

אנו שמחים להודיע על פתיחת ההרשמה לשתי תכניות לימודי תעודה בפסיכותרפיה לשנה"ל תשפ"א 2020/2021

 

1. תכנית הליבה בפסיכותרפיה

תכנית תלת שנתית ללימודי תעודה

ראש התכנית לפסיכותרפיה: ד"ר מירב רוט

 

התכנית, שהינה הוותיקה והרחבה ביותר בארץ, מכוונת לחשוף את הלומדים בה לעומק ומורכבות החשיבה הפסיכואנליטית על קולותיה השונים. קיים דגש משמעותי על האופן שבו התיאוריות השונות באות לידי ביטוי במעשה הטיפולי, ועל האופן שבו הקליניקה מעשירה את התיאוריה. הלימודים משלבים קורסי חובה, העוסקים בגישות המרכזיות בפסיכואנליזה, קורסי בחירה, המאפשרים לכול תלמיד ותלמידה להעמיק, בקבוצות קטנות יותר, בנושאים החשובים להם וקרובים לליבם, סמינרי הדרכה קבוצתית והדרכות אישיות. שילובם של כול אלה יחד מיועד ליצור חוויית למידה מרתקת, מפתחת ומעשירה.
הלימודים מתקיימים בימי שני בין השעות 20:30-15:00.

קהל היעד

רופאים בעלי תואר מומחה בפסיכיאטריה או מתמחים בפסיכיאטריה לאחר  לפחות שנתיים של התמחות ושנתיים בקורס לפסיכותרפיה במסגרת לימודי המשך ברפואה. נדרש ניסיון מקצועי בפסיכותרפיה באוריינטציה דינאמית במשך שנה אחת לפחות עם לפחות שני מטופלים.

פסיכולוגים קליניים או פסיכולוגים בעלי תואר שני בפסיכולוגיה במסלול הקליני, הנמצאים בעת ההרשמה לפחות שנתיים בהתמחות בפסיכולוגיה קלינית במוסד מוכר להתמחות בפסיכולוגיה קלינית.

עובדים סוציאליים  בעלי תואר שני בעבודה סוציאלית, לאחר שלוש שנות ניסיון בפסיכותרפיה בהיקף של 1/2 משרה לפחות לאחר סיום לימודיהם, במוסדות מוכרים להתמחות בפסיכיאטריה או בפסיכולוגיה קלינית.

פסיכולוגים שיקומיים, חינוכיים, רפואיים והתפתחותיים לאחר סיום התמחות, אשר במהלך עבודתם ערכו לפחות שלושה טיפולים ארוכי טווח (מעל שנה) באוריינטציה פסיכודינמית, שניים מהם תחת הדרכה של פסיכולוג קליני מדריך העובד בגישה פסיכודינמית.

 *  על כל מועמד להיות לפחות שנה בטיפול באוריינטציה פסיכודינמית.

 ** שכ"ל לשנה הינו 17,360 ש"ח (הכולל 10,000 ש"ח שכ"ל בסיס + 32 שעות הדרכה אישית בעלות של 230 ₪ למפגש).

 

 

 

2. תכנית הליבה לפסיכותרפיה פסיכואנליטית אינטנסיבית -

טיפול בהפרעות קשות

תכנית תלת שנתית ללימודי תעודה

ראש התכנית לפסיכותרפיה: ד"ר מירב רוט

מרכז אקדמי: ד"ר אילן אמיר

מרכז קליני: אורי נח

 

תכנית לימודים של שלוש שנים, מקיפה וחדשנית, המאפשרת הכרות מעמיקה עם התפתחות התיאוריה הפסיכואנליטית ויישומה הקליני בכלל, ובמטופלים הסובלים מהפרעות נפשיות קשות ומורכבות המטופלים במסגרת שירותי בריאות הנפש הציבוריים בפרט.

התכנית, שבנויה במתכונת של תכנית הליבה, תכלול קורסים עיוניים, סמינרים קליניים (בקבוצות הדרכה), הדרכה פרטנית וסדנאות בין-סמסטריאליות. 

ייחודה של התכנית נמצא בשיתוף הפעולה בין התכנית לפסיכותרפיה של אוניברסיטת תל-אביב לבין מקומות העבודה שבהם יעבדו המטפלים בתכנית. בכך תינתן האפשרות להנגיש סוג טיפול ייחודי זה לאוכלוסייה של מטופלים שעד לשנים האחרונות, הפסיכותרפיה הפסיכואנליטית האינטנסיבית הממושכת הייתה מחוץ להישג ידם.

הלימודים יתקיימו ביום א' בין השעות 20:30-15:00

קהל היעד:

רופאים בעלי תואר מומחה בפסיכיאטריה או מתמחים בפסיכיאטריה לאחר  לפחות שנתיים של התמחות ושנתיים בקורס לפסיכותרפיה במסגרת לימודי המשך ברפואה. נדרש ניסיון מקצועי בפסיכותרפיה באוריינטציה דינאמית במשך שנה אחת לפחות עם לפחות שני מטופלים.

פסיכולוגים קליניים או פסיכולוגים בעלי תואר שני בפסיכולוגיה במסלול הקליני, הנמצאים בעת ההרשמה לפחות שנתיים בהתמחות בפסיכולוגיה קלינית במוסד מוכר להתמחות בפסיכולוגיה קלינית.

עובדים סוציאליים  בעלי תואר שני בעבודה סוציאלית, לאחר שלוש שנות ניסיון בפסיכותרפיה בהיקף של 1/2 משרה לפחות לאחר סיום לימודיהם, במוסדות מוכרים להתמחות בפסיכיאטריה או בפסיכולוגיה קלינית.

פסיכולוגים שיקומיים, חינוכיים, רפואיים והתפתחותיים לאחר סיום התמחות, אשר במהלך עבודתם ערכו לפחות שלושה טיפולים ארוכי טווח (מעל שנה) באוריינטציה פסיכודינמית, שניים מהם תחת הדרכה של פסיכולוג קליני מדריך העובד בגישה פסיכודינמית

*הלימודים בתכנית ידרשו החזקה של לפחות שני טיפולים פסיכותרפיים אינטנסיביים (טיפול אחד של פעמיים וטיפול שני של שלוש פגישות בשבוע) וארוכי טווח לכל אורך תקופת הלימודים.

**כל מועמד/ת יידרש/תידרש להציג אישור ממנהל המרכז בו הוא/היא מועסק/ת כי מקום העבודה יאפשר לעובד/ת טיפול מהסוג המפורט לעיל ויוכל להמשיך ולאפשר לעובד/ת טיפולים אלו לכל אורך שלוש שנות הלימודים.

על כל מועמד להיות לפחות שנה בטיפול באוריינטציה פסיכודינמית.

* ** שכ"ל לשנה הינו 17,360 ש"ח (הכולל 10,000 ₪ שכ"ל בסיס + 40 שעות הדרכה אישית בעלות של 184 ₪ למפגש).

 

 

*****

 

ההרשמה לשתי התכניות תסתיים בתאריך 31 במרץ 2020.

 

לטופס ההרשמה המקוון  >>

 

פרטים נוספים על התכניות ניתן לקבל במזכירות התכנית וכאן באתר  >>

רכזת התכנית, ליאת מרציאנו  lmarciano@tauex.tau.ac.il

טל':  03-6406853 , 03-6409902 ,

פקס: 03-6406387

 

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive