דבר ראש החוג

בעשורים האחרונים אנו עדים תכופות למחזות הרסניים בכל העולם הנגרמים על ידי כוחות טבע או כתוצאה ממעשה ידי אדם. רעידות אדמה, הצפות, סופות קשות, עימותים צבאיים, אירועי טרור וסוגים אחרים של מצבי חירום חופנים בחובם פוטנציאל הרסני, פעמים רבות ללא התראה מוקדמת, וגורמים להיפגעות, תמותה ונזק רב לרכוש ולרקמת החיים החברתית. על אף קיומם של איומים, החברה שלנו איננה חסרת אונים אל מול אותן סכנות. מוכנות מוקדמת ובניית יכולות יעילות לניהול אסון עשויים למנוע ו/או לאפחת את התוצאות של אירועים אלה.

זוהי מהות התכנית הרב-תחומית לניהול מצבי חירום ואסון. אנו שואפים לבנות ולתחזק ידע ויכולות בניהול חירום, ליצור שיתופי פעולה איתנים ולעודד בניית יכולות מקיפה ומתכללת של כלל העוסקים במלאכה.

החזון שלנו הוא הגברת הבטיחות והחוסן של החברה שלנו באמצעות חינוך, הדרכה והכשרה, וכן העמדת מנהיגות בקהילת מנהלי החירום והאסון והסיוע ההומניטרי.

התכנית חושפת את הסטודנטים והסטודנטיות הן לצדדים התיאורטיים והן להתנסויות מעשיות בשטח. הסטודנטים מעורבים בלמידה ממומחים בעלי שם עולמי אשר בעצמם משלבים בין עשייה מחקרית ואקדמית לניסיון רב שנצבר מהשטח. במהלך לימודיהם, הסטודנטים נפגשים עם מקבלי החלטות ומובילי דעה בכדי לקבל חשיפה בלתי אמצעית לדילמות, סוגיות ואפשרויות המענה העומדים מולם בעבודתם החשובה להבטיח יכולות תגובה ומענה לחירום. כמו-כן, במסגרת התכנית מתקיימים סיורים לאתרים ומוקדים רלוונטיים בהם הסטודנטים נחשפים למאפייני עבודת השטח בחירום.

אם שמת לעצמך למטרה להבין כיצד אסונות נוצרים וכיצד ניתן למנוע או לנהל אותם; אם מעורבות בבניית יכולות מענה לסיכונים שונים לאוכלוסייה מרגשת אותך; אם את או אתה מעוניינים להיות מעורבים באופן פעיל בבניית חוסן – מקומך איתנו.

אני מזמינה אותך להצטרף לתכנית המאסטר שלנו ולהצטרף לקהילה הולכת וגדלה של מנהלי חירום ואסון.

בברכה,

ד"ר ברוריה עדיני
ראשת החוג לניהול מצבי חירום ורפואת אסונות

 

יצירת קשר

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive