היערכות אל מול התפשטות נגיף הקורונה

הנחיות אוניברסיטת תל אביב הנוגעות לקשר עם סטודנטים ואורחים מסין

03 פברואר 2020
הנחיות אוניברסיטת תל אביב הנוגעות לקשר עם סטודנטים ואורחים מסין

אל:  חברי קהילת אוניברסיטת תל אביב

הנושא:  היערכות אל מול התפשטות נגיף הקורונה

 

שלום רב,

 

עקב התפשטות נגיף הקורונה בסין ומחוצה לה והעובדה שיש לאוניברסיטת תל אביב מערכת קשרים עם סין הבאה לידי ביטוי בנוכחות של סטודנטים ואורחים אקדמיים סינים בקמפוס, תנועה של חברי סגל אל ובחזרה מסין ועוד, קיימה בימים האחרונים הנהלת האוניברסיטה סדרת התייעצויות פנימיות ועם גורמים במשרד הבריאות האמונים על הנושא. בשלב זה אין חשש מידי לבריאות הציבור אבל יחד עם זאת עלינו להגביר ערנות ולהיערך לאפשרויות שונות בעתיד.

להלן מספר הנחיות אותן נבקש ליישם לעת הזאת :

  1. קשר עם סטודנטים ואורחים סינים או אחרים אשר שהו בסין בשבועיים האחרונים ומתכוונים להגיע לקמפוסאני מבקש שכל מי שיש לו קשר עם סטודנטים או אורחים אחרים כמפורט לעיל ייצור איתם קשר בהקדם האפשרי ויבקש מהם לדחות את מועד הגעתם לישראל עד להודעה חדשה.
  2. הגעה של אזרחים סיניים או אזרחים של מדינות אחרות (כולל ישראלים)  שהיו בסין בשבועיים האחרוניםיתכן שלמרות עצירת הטיסות מסין לישראל, יהיו כאלו שיגיעו לארץ דרך מדינה שלישית או שהגיעו לישראל בימים האחרונים. בהתאם להנחיות משרד הבריאות, כל אדם כזה מתבקש להישאר בבידוד ביתי למשך שבועיים מיום הגעתו לארץ.
  3. סיוע לאזרחים סינים או אחרים הנמצאים בבידודאנשי האוניברסיטה הנמצאים בקשר עם אורחים סינים או אחרים הנמצאים בבידוד מתבקשים לדווח על כך לביה"ס הבינלאומי אשר ירכז את כל המידע הרלבנטי לנושא ויעביר למשרדי להמשך טיפול כדי שנוכל לסייע לו ככל האפשר
  4. ריכוז המידע  - ביה"ס הבינלאומי ירכז את המידע בנושא. ניתן לפנות באמצעות פניה ייעודית בקישור זה - אשר תופנה לגורם הרלוונטי בהקדם בהתאם לסוג הבקשה. ניתן גם לפנות טלפונית למשרד של בית הספר הבינלאומי: 03-6408118.

לסיכום נבקש לציין כי יש בקמפוס האוניברסיטה מספר משמעותי של סטודנטים ואורחים אקדמיים מסין שהגיעו אלינו עוד לפני התפרצות המחלה. אין כל הבדל בין אנשים אלו לכל אחד מאתנו בהקשר של בריאות הציבור, ואנו מבקשים בכל לשון של בקשה להימנע מכל גילוי של אפליה או יחס עוין כלפיה. ראוי לזכור כי לרבים מהם משפחות וחברים בסין והם עוברים כעת תקופה מאוד לא קלה ולהתחשב בכך ככל הניתן .

 

 

גדי פרנק

מנכ"ל האוניברסיטה  

משרד: 03-6408697 | דוא"ל: gadyf@tauex.tau.ac.il

 
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive