גישות פסיכודינמיות

גישות פסיכודינמיות*

 

 

מרכזת: שרון שטרסבורג

 

 

 

 

מטרות התכנית:

תכנית ייחודית דו-שנתית אשר נועדה להקנות ידע תיאורטי וקליני בגישות פסיכודינאמיות שונות, שיעמיק את הבנת התפתחות היחיד ואת יחסי הגומלין שלו עם סביבתו ויאפשר את יישומו בעבודת הטיפול, הייעוץ וההדרכה. התכנית כוללת קורסים תיאורטיים, סדנאות התנסותיות וסמינרים קליניים (בקבוצות קטנות). 

 

 

קהל היעד ותנאי קבלה:

רופאים M.D.)),  עו"ס, מטפלים משפחתיים, עו"ס רפואיים ושיקומיים, פסיכולוגים חינוכיים, שיקומיים, רפואיים, חברתיים ותעסוקתיים, מטפלים בהבעה ויצירה, יועצים חינוכיים ואירגוניים, קלינאי תקשורת, מרפאים בעיסוק ונציגי מקצועות בריאות נוספים, בעלי תואר ראשון לפחות באחד מהתחומים הנ"ל, העוסקים 3 שנים ומעלה בתחום של טיפול, ייעוץ או הדרכת מבוגרים במסגרות מוכרות. על המועמדים להגיש 2 המלצות ולעבור ראיון אישי. 

 

הלימודים מתקיימים  בימי ראשון בין השעות 15:00-20:30.

משך הלימודים: ארבעה סמסטרים, סה"כ כ- 400 שעות.

 

דרישות לקבלת תעודה:

  • התכנית מבוססת על לימודי חובה, בתקופה כוללת של ארבעה סמסטרים ומורכבת מקורסים תיאורטיים, סמינרים קליניים, סמינרים מרוכזים וימי עיון. כל  סמסטר בן 14 שבועות, שש שעות לימוד בשבוע, סה"כ 336 ש'. כמו כן סמינרים מרוכזים וימי עיון, שייערכו במהלך כל אחת משנות הלימוד בהיקף של 64 ש', סה"כ 400 שעות במשך שנתיים.
  • הלימודים בסמסמטר יוכרו רק אם התלמיד השתתף ב- 75% של שעות הלימוד בכל קורס ושילם שכר לימוד כנדרש.
  • בסיום הלימודים על התלמיד/ה להגיש עבודה מסכמת.

 

לעומדים בדרישות אלה תוענק תעודה הנושאת את השם:

גישות פסיכודינמיות 

 

 

סגל המורים והמדריכים:

טליה אפלבאום-פלד, צילה בניה, נורית בר, דורית ברנע, ד"ר ירי גביעון, ריבה גור,  אורי לוין, ד"ר לוסיאן טצה-לאור, ליאורה מוהבן אגסי, איריס מילר, ד"ר חגי מעוז, רות קורמן, רחל קלע, אורנה קשטן, שרון שטרסבורג.

 

 

*פתיחת מסלול הלימודים / שנת לימודים במסלול, כמו גם פתיחת קורס, מותנית במספר הנרשמים למסלול/ קורס.

 

*****

 

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive