החוג לביולוגיה תאית והתפתחותית

חוגים פרה-קליניים

עמוד החוג לביולוגיה תאית והתפתחותית
  • אודות
  • קורסים
  • מחקר
  • יצירת קשר

 

היסטולוגיה, אמבריולוגיה, מנגנונים מולקולאריים בתנועה תוך-תאית, תהליכים של עיבוד RNA , מוות של תאים במצבי בריאות ובחולי, הביולוגיה של תאי גזע ואיידס, ועוד – אלה הם הנושאים המרכזיים הנלמדים ונחקרים בחוג לביולוגיה תאית והתפתחותית.

 

קבוצות המחקר בחוג לביולוגיה תאית והתפתחותית של הפקולטה לרפואה פועלות לגלות ולאפיין לעומקם את התהליכים התאיים המולקולאריים שמובילים להתפתחות הנורמלית התקינה של רקמות הגוף, לזהות שינויים בתהליכים אלו שמובילים לתחלואה ולפתח, על סמך הממצאים החדשים, תרופות חדשות.

 

נושאי המחקר כוללים אפיון תאי גזע עובריים ובוגרים, מנגנוני התפתחות של הביצית והעובר, התפתחות בלוטת הלבלב (פנקריאס), יצירת תאי דם אדומים, מסלולי הפעלה של תאי פיטום וכתוצאה מכך - שחרור פקטורים הגורמים לאלרגיה, זיהוי המנגנונים המגנים על תאי סרטן בפני מוות, תרומת מודיפיקציות חלבוניות (כמו יוביקיטינציה) להתפתחות אברים, וכן גם הבסיס לבקרת הביטוי של גנים ברמת RNA.

 

לצד המחקר הבסיסי, חוקרים בחוג פועלים כדי לפתח גישות טיפוליות חדישות למגוון מחלות, כגון סרטן, אנמיה, אלרגיה, חוסר פוריות, מחלות שלד ועצבים, סוכרת ואיידס.

 

מרצי החוג פעילים גם בהוראה והכשרה של דור ההמשך של רופאים וחוקרים בתחומי הביולוגיה והרפואה ומלמדים בקורסים בסיסיים ומתקדמים בנושאים שונים המיועדים לסטודנטים לרפואה ולתלמידי תואר שני ושלישי במדרשה לתארים מתקדמים

 

נוסף על כך, חוקרי המחלקה מציעים מגוון נושאים לפרוייקטים לתלמידי תואר ראשון ולמחקרים לקראת תארים שני ושלישי.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>