בריאות תעסוקתית - על מה ולמה?

בעידן של שינויים טכנולוגיים ושל סביבת עבודה מורכבת ותובענית, הצורך במומחים ומומחיות שיובילו תהליכים לשמירה על סביבת עבודה בטוחה ובריאה הולך וגדל. עובדה זו מציבה כיום את תחום הבריאות התעסוקתית בקדמת המדע והידע על מנת לקדם את רווחת הארגון ועובדיו.
בכל עבודה ועיסוק, אנשים נחשפים למגוון סיכונים העלולים להשפיע על הבריאות הפיזית והרווחה הנפשית ולגבות  מחיר אישי, ארגוני, ולאומי. אין פלא איפה שהקשר בין איכות הסביבה, התעסוקה והבריאות, תופסים מקום נכבד בדעת הקהל ואצל מקבלי החלטות. נושא זה מועלה יום–יום באמצעי התקשורת השונים, עקב תאונות עבודה, מחלות תעסוקתיות, תאונות דרכים, חשיפה תעסוקתית וסביבתית ועד סיכונים פוטנציאליים לעתיד בשל התחממות כדור הארץ. 
בריאות תעסוקתית הוא תחום שעיקרו רפואה מונעת המתרכזת ביחסי הגומלין שבין סביבת העבודה, האדם העובד, ומצב בריאותו.  התחום מתמקד בהשפעת סביבת העבודה ותנאי העבודה על הבריאות במטרה למנוע סיכונים ולטפל בהם ולשמור על סביבת עבודה בטוחה ובריאה, לטובת העובד והארגון.
התוכנית לתואר מוסמך בבריאות תעסוקתית (M.Occ.H) מכשירה את בוגריה לקידום תהליכים למען סביבת עבודה בריאה, מוגנת ובטוחה, ולשמירה על הבריאות הפיזית והנפשית העובד. ומעניקה להם ידע ומיומנויות להוביל ולהשפיע באופן משמעותי על תהליכים חשובים אלו. במסגרת הלימודים, לומדים הסטודנטים על הקשר בין תעסוקה, זיהום סביבתי, התנהגות, אסונות סביבתיים ובריאות.  קידום בריאות תעסוקתי וסביבתי מחייב שיתוף פעולה רב– תחומי ולכן התוכנית מגייסת אנשי מקצוע מתחומים שונים, במטרה להשפיע על קביעת מדיניות שתדרג את שימור הבריאות התעסוקתית והסביבתית כאחת מהעדיפויות הראשוניות בתהליך קבלת החלטות המבוסס ידע, לטובת חקיקה השומרת על סביבה נקייה ומונעת מחלות.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>