אודות התוכנית המשולבת למדעי החיים והרפואה

תואר ראשון בתוכנית המשולבת למדעי החיים ומדעי הרפואה: תוכנית הדגל של הביו-רפואה

 


אי פעם עצרת לחשוב למה, בעצם, מחלות פוגעות בעיקר בגיל המבוגר? אי פעם תהית האם התא הסרטני גמיש יותר או פחות מהתא הבריא? אם כן, מקומך איתנו – בתוכנית הדגל של מדעי החיים ורפואה. מהפכת הגנום שיפרה משמעותית את איכות ואת תוחלת החיים של האדם במאה ה-21, אבל עוד לא ברור לנו איך עובדים מנגנוני החיים הבסיסיים, בדגש על הבנת הפיזיולוגיה והאנטומיה של האדם והמחלות שפוגעות בכולנו. בקיצור, אנחנו צריכים אותך כדי לפתח טיפולים פורצי דרך. אנחנו צריכים אותך להבין באמת את הביו-אינפורמטיקה, את הביו-כימיה, את הביו-פיזיקה, את הביו-טכנולוגיה ואת הפסיכו-ביולוגיה כדי להציל חיים, ומי יודע – אולי את האנושות כולה מהמגפה הבאה.

 

 
למה אצלנו?

התוכנית המשולבת למדעי החיים והרפואה היא תוכנית דגל המצוינות שלנו, והיא משלבת את חזית המחקר במדעי החיים עם חזית המחקר ברפואה. סיימת את התוכנית? מזל טוב, הדרך פתוחה בפניך להתקבל ללימודי תואר שני ושלישי בכל אחת משתי הפקולטות – ללא דרישות קדם. 

 

 

 
מה אפשר לעשות עם זה?

מטרת התוכנית היא להעניק את בסיס הידע הרחב והעמוק הנדרש כדי להצעיד את המחקר הביו-רפואי קדימה. זה המאגר של ישראל, ובכלל של העולם, למחקר ביו-רפואי באוניברסיטאות, במכוני המחקר, בבתי החולים, ובתעשייה הרפואית כמובן. מחקר זה לא הכיוון שלך? אין בעיה: עם הידע שצברת אפשר לעבוד ברפואה, בתעשייה, באקולוגיה ואפילו בחקלאות.

 

 
איך אפשר ללמוד את זה?

תוכנית הדגל לתואר ראשון במדעי החיים והרפואה משלבת את מיטב הלימודים בפקולטה לרפואה עם מיטב הלימודים בפקולטה למדעי החיים – פלוס קורסים ייחודיים לתוכנית שלנו

 

 
התואר המוענק:

B.sc במדעי החיים ובמדעי הרפואה

 


 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>