המחלקה למיקרוביולוגיה ואימונולוגיה קלינית

מיקרוביולוגיה ואימונולוגיה קלינית, אימונולוגיה, מיקרוביולוגיה, המדרשה, סאקלר, רפואה, מחקר, microbiology, clinical immunology

 

מיקרוביולוגיה - מיקרוביולוגיה היא בין התחומים הצעירים יחסית בביולוגיה, ועוסקת  במבנה ובתפקוד של מיקרואורגניזמים.  

 

מיקרוביולוגיה מחולקת למספר תתי-תחומים עיקריים, העוסקים בחיידקים (בקטריולוגיה), נגיפים (וירולוגיה), פטריות (מיקולוגיה), טפילים (פרזיטולוגיה) ואצות (פיקולוגיה).

 

אימונולוגיה קלינית - אימונולוגיה קלינית הינו ענף ברפואה פנימית העוסק בחקר וטיפול  מחלות הקשורות לפעילות מערכת החיסון. המחקר בתחום מערכת החיסון התקדם והשתכלל רבות במהלך 40 השנים האחרונות, לפיכך תחום האימונולוגיה הינו תחום דינאמי ברפואה.

 

החוג אחראי על הוראת כל תחומי המיקרוביולוגיה ואימונולוגיה קלינית לשלושת התכניות לרפואה בפקולטה, לתכנית המשולבת "רפואה/חיים" ולקורסים מתקדמים במדרשה לתארים מתקדמים. חברי החוג מלמדים לימודי מבואות במיקרוביולוגיה ואימונולוגיה בשנה ב' של המסלול השש שנתי ובשנה א' של המסלול הארבע שנתי, ובנוסף גם לימודי מערכות בשנה ג' של המסלול השש שנתי ובשנה ב' של המסלול הארבע שנתי. חברי החוג מלמדים  גם את הסטודנטים במסלול האמריקאי, את תלמידי התוכנית המשולבת לביולוגיה ורפואה ואת תלמידי המדרשה לתארים מתקדמים. 

מחקר והוראה

חוקרים וסגל

יצירת קשר

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive