הוראה - החוג לגינקולוגיה ומיילדות

הוראת סטודנטים

הקלרקשיפ נמשך 7 שבועות ובמהלכו מתבצע סבב ביחידות השונות של המחלקה. הסטודנט מצטרף לצוות הרופאים לישיבות הבוקר, הביקורים במחלקות וביחידות השונות ולוקח חלק פעיל בניהול ובטיפול הרפואי של המטופלות. בחדרי לידה, הוא שותף פעיל לפעילות המיילדותית, הן בקבלת לידות בחדר לידה והן בניתוחים הקיסריים.

 

ביחידות הגינקולוגיה, גינו-אונקולוגיה ורצפת האגן הסטודנט משתתף בניתוחים המתבצעים: ניתוחי בטן, ניתוחים לפרוסקופיים, היסטרוסקופיות וניתוחי ריצפת האגן, וביחידה לרפואת האם והעובר (הריון בסיכון גבוה) הסטודנט מצטרף לפעילות הקיימת במחלקה ולמרפאות נשים הרות בסיכון גבוה. בנוסף, הסטודנט מצטרף לפעילות המירפאתית כגון מרפאות פוריות/הפריה חוץ-גופית והאולטרסאונד.

 

סימולטק

במהלך הקלרקשיפ מתקיים תירגול ייחודי, במרכז סימולציה ייעודי, בתחומי הגינקולוגיה והמיילדות, המאפשר לסטודנט לבצע את הבדיקה הפיזיקלית הגינקולוגית על דגמים המיועדים לכך. בנוסף, הסטודנט מתרגל לקיחת אנמנזה במצבים שונים המוצגים ע"י שחקנית וכן ניתנת אפשרות להתנסות על דגמים ייעודיים בשימוש באולטרסאונד ובלפרוסקופיה תוך הנחייה של מדריכים וקבלת משוב מיידי. 

 

תקופת האלקטיב

הוראה נוספת מתקיימת במסגרת במהלך תקופות אלקטיב בשנה השישית על פי דרישת הסטודנט. הסטודנט יכול לבחור בסבב של 2, 4 או 6 שבועות לפי העדפתו.

 

הוראה למתמחים

במסגרת הפקולטה לרפואה מקיים החוג במסגרת בית-הספר ללימודי המשך, קורס המיועד למתמחים ורופאים מומחים.

מטרת הקורס היא לשלב את הוראת היסודות של התחומים השונים, מיילדות, גינקולוגיה ורבייה, עם מידע עדכני ביותר, שבחלקו לא נמצא עדיין בספרי הלימוד, אך מיושם כבר בשטח. לשם כך מוזמנים מיטב המומחים מכל האוניברסיטאות בארץ (מתוך החוג שלנו ומחוצה לו). 

 

תכנית ההוראה מקיפה באופן מלא את רוב הנושאים, תוך שימת דגש מיוחד על מחלוקות מן הספרות בנוגע לגישות קליניות.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive