אודות החוג לריפוי בעיסוק

החוג לריפוי בעיסוק- מקצוע אקדמי מרתק, המשלב יחסי אנוש וחדשנות טכנולוגית
החוג לריפוי בעיסוק- מקצוע אקדמי מרתק, המשלב יחסי אנוש וחדשנות טכנולוגית

ראש החוג: פרופ' סיגל פורטנוי

עוזרת מנהלית: מימי סטביצקי

טל' מזכירות החוג: 03-6409104

 

ריפוי בעיסוק – אקדמיה, מקצוע, ותפיסת חיים

החוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת תל-אביב נוסד בשנת 1985.
החוג שם לעצמו כמטרת על להכשיר אנשי מקצוע בעלי חשיבה עצמאית ויצירתית המיומנים להתערב בקרב מגוון אוכלוסיות על הרצף של בריאות-חולי.
החוג שם לו למטרה לשלב בלימודים ידע אקדמי מגוון ועדכני, עם כלים מעשיים לשיקום ורווחת הקהילה, וחדשנות טכנולוגית.

 

יעדי החוג כוללים חינוך הסטודנטים לביצוע וקידום מחקרים ברמה בינלאומית אשר יסייעו בביסוס ועיצוב המקצוע, הכשרת סטודנטים כמנהיגים קובעי מדיניות ומחוללי שינוי הקשובים לצרכי החברה ופיתוח אנשי חינוך להוראה והדרכה קלינית, מימוש יעדים אלו מייצב את החוג כאחד המובילים בהוראת ריפוי בעיסוק.

 

תכנית הלימודים הינה חד חוגית ומובנית. התוכנית מגוונת, רב תחומית ומשלבת לימודי בסיס מתחומי הרפואה, הפסיכולוגיה והריפוי בעיסוק. בנוסף, הלימודים כוללים התנסויות קליניות על פי הסטנדרטים של ארגון המרפאים בעיסוק העולמי (WFOT). 
בחוג לריפוי בעיסוק מתקיימת תכנית לימודית ייחודית המותאמת ללומדים בעידן הידע הדינאמי/ משתנה. זאת בין השאר באמצעות למידה עצמאית בקבוצות קטנות, לימוד על בסיס חקירת תיאורי מקרה קליניים ודיונים אינטגרטיביים.


סגל החוג כולל חוקרים מובילים וקלינאים מנוסים במגוון תחומי טיפול וידע בריפוי בעיסוק, מדע העיסוק, רפואה, מדעי החברה והנדסה. 
בחוג מסלולי לימודים לתואר "בוגר", "מוסמך" ו-"דוקטור". כמו כן, בחוג קיימת תכנית  "לימודי המשך והשתלמויות" וקורס "להכשרת מורשים לנגישות השרות". 

 

בואו ללמוד בחוג לריפוי בעיסוק ורכשו מקצוע מרתק ומגוון. למרות שינויים מהירים בעולם העבודה - הדרישה למרפאים/ות-בעיסוק צפויה רק לעלות. אצלנו תלמדו לסייע למגוון אוכלוסיות לחיות חיים עצמאיים ואיכותיים יותר, ותתרמו לזולת ולקהילה תוך כדי מימוש עצמי.
לפרטים והרשמה >>

 

 

 

לימודים לקראת התואר "בוגר בריפוי בעיסוק" (B.O.T)

הלימודים הם במסלול חד חוגי וכוללים קורסים תיאורטיים, קורסים מעשיים והתנסויות קליניות.
הלימודים נמשכים שבעה סמסטרים (שלוש וחצי שנים). תכנית הלימודים הינה מובנית והיא כוללת קורסים בסיסיים מתחומי מדעי הרפואה, מדעי החברה, קורסים תיאורטיים ייחודיים לריפוי בעיסוק והכשרות קליניות.


תקופת ההכשרה הקלינית מלווה בהדרכה צמודה, מציידת את הסטודנט במיומנויות קליניות ומפגישה אותו עם שיטות אבחון והתערבות בריפוי בעיסוק.
 החוג לריפוי בעיסוק משלב החל משנת 2002/3 שיטת למידה חדשנית המבוססת על תיאוריית למידה למבוגרים. שיטת הוראה זו המבוססת על פתרון בעיות ותיאורי מקרה (PBL - Problem Based Learning) מעודדת למידה עצמית ואינטגרטיבית, המכוונת על ידי הסטודנטים עצמם ונעשית בקבוצות קטנות. התוכנית מעודדת את הסטודנטים לחשוב ולחקור במהלך התהליך של רכישת ידע, ולא רק לשנן ולזכור מידע.
 

 

לימודים לקראת התואר "מוסמך" (M.Sc.OT)

נועדו לפתח, להרחיב ולהעמיק את הידע בתחומים התיאורטיים והמקצועיים ולהכשיר אנשי מקצוע למטרות מחקר, חינוך, ניהול וטיפול. 
התוכנית כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה ועבודת גמר המלווה על ידי הנחיה צמודה. קיימים שני מסלולים: מסלול עם תזה (עבודת מחקר) ומסלול עם פרויקט גמר. 
 

 

תכנית לימודי המשך והשתלמויות

התכנית המוצעת באה לענות על דרישות הפיתוח והקידום המקצועי של מרפאים בעיסוק.  התכנית כוללת קורסים, סדנאות וקבוצות הדרכה בנושאים מגוונים. הקורסים מתמקדים בנושאים תיאורטיים ו/או קליניים בתחומי ההתמחות השונים של המקצוע.

בנוסף, במסגרת התכנית נערכים קורסים להכשרת מרפאים בעיסוק לתפקידי הדרכת סטודנטים וקורסים למתן Supervision.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>