דבר ראש החוג

פרופ' ברוריה עדיני
פרופ' ברוריה עדיני
פרופ' ברוריה עדיני

ניהול מצבי חירום ואסון זה מקצוע!קבלת החלטות בתנאי אי-ודאות, התמודדות עם אירועים בלתי צפויים או מוכרים ומתן מענה הולם לאתגרים, מחייבים מיומנויות ויכולות ייחודיות. בואו להיות חלק מהמנהיגות העתידית שתקדם את מוכנות החברה בישראל לכלל מתארי החירום, אליהם החברה בישראל מחויבת להערך.

 

ההיערכות והמענה לארועי חירום ואסון מהווים נדבך משמעותי בפעילות הגלובלית המבוצעת על מנת לבנות ולחזק את החוסן האישי, הסביבתי, החברתי, הכלכלי והפוליטי של הקהילה הבינלאומית. בעשורים האחרונים מושקעים משאבי כוח אדם, תקציבים ואמצעים רבים להפחתת סיכונים הנגרמים כתוצאה מאסונות טבע או מעשי ידי אדם. התקופה הנוכחית של משבר הקורונה המתמשך הינה דוגמא לצורך החיוני בידע, מיומנויות ויכולות מנהיגות בתחומי ההיערכות והתגובה ההולמים למצבי חירום. ארגון האומות המאוחדות (האו"ם) אף הציב את נושא ניהול מצבי החירום והאסון וצמצום הסיכונים כ"סוגיית דגל" גלובלית.   

 

התואר השני בניהול מצבי חירום ואסון מיועד לבנות ולפתח דור של מנהיגות מובילה בתחום חיוני זה, המשפיע ישירות על הצלת חיי אדם, הפחתת סיכונים לסביבה ושמירה על איכות החיים. בוגרי התואר מכוונים להשתלב ולהשפיע הן על קביעת המדיניות וקבלת החלטות בקרב גופי השלטון והמגיבים הראשונים, והן על הפעילות המחקרית המיועדת להעמקת התובנות ובניית ידע מבוסס ראיות. 

נשמח לראותכם כחלק מנבחרת הסטודנטים של התואר השני המאתגר והמוביל בתחומו בניהול מצבי חירום ואסון – מנהיגות המחר !

 

בברכה,

 

פרופ' ברוריה עדיני

ראש החוג

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>