הקרן ע"ש משפחת מיזיריצקי

טקס חלוקת מלגות 2012

במאי 2008 נחנכה קרן המלגות ע"ש משפחת מיזיריצקי. הקרן נועדה להנציח את בני המשפחה שאינם עוד בחיים, שפעלו ותרמו רבות לבניין הארץ.

 

הקרן מעניקה מלגות הצטיינות וסיוע כלכלי לסטודנטים לרפואה, לרפואת שיניים ותלמידי דוקטורט ובכך מסייעת ותומכת באוניברסיטה בקידום ההשכלה הגבוהה, לימודי הרפואה והמחקר הרפואי במדינת ישראל. עם חנוכת הקרן חולקו 22 מלגות.

 

יו"ר הקרן הוא ד"ר יורם מיזיריצקי אשר ניהל משך שנים רבות את מחלקה פנימית ב' במרכז הרפואי זיו בצפת. חלוקת המלגות נעשית לאחר מיון וראיון אישי של המועמדים. קריטריונים להענקת המלגה הם הישגים לימודיים ובחינת תרומה ומחויבות למדינה ולחברה.

 

 

תולדות וקורות משפחת מיזיריצקי

אברהם וציפורה (פייגה) ז"ל מיזיריצקי, חיו ברוסיה הלבנה בתחום נובוגרד וולינסק, שם היה למשפחה בית מלאכה לייצור זכוכית. שם גם נולדו ילדיהם: יצחק, נחום, מאיר וצבי ז"ל.

 

הסב, אברהם, נעצר על ידי הבולשביקים ונאלץ להמשיך ולהפעיל את מפעל הזכוכית עבורם. בשנת 1927 עלתה הסבתא לבדה עם ילדיה לפלשתינה. הסב הצליח להימלט מאוחר יותר והגיע גם הוא לארץ.

 

בארץ עסקו בני המשפחה בחקלאות באזור נחלת יצחק וקריית שאול. הם חוו שנים קשות יחד עם היישוב העברי הקטן והצטיינו באהבתם לארץ. הם היו אנשים אוטודידקטים ולמדו בכוחות עצמם שפות: גרמנית, אנגלית, צרפתית וערבית. ידע זה עזר להם להתפתח מקצועית.

 

הבן, נחום, עסק בגידול עופות והקים את מחלבת "משק" בעיר גבעתיים שאף היה ממקימיה. יצחק ואשתו עדה ומאיר, גידלו ירקות ופרחים. שנים מאוחר יותר הקים יצחק את חברת "אינטרפלורה" לייצור זני פרחים מיוחדים שאף זכו בתחרויות פרחים בארץ ובעולם. מאיר כיהן כמוכתר כפר קריית שאול ובתוקף תפקיד זה ייצג את תושבי הכפר בפני שלטון המנדט הבריטי. לכל אורך השנים המשיכו בני המשפחה לשמש דוגמא ומופת ובניה הצטיינו ביושרם ובחריצותם.

 

לאחר מותם, הקימו ד"ר יורם מיזיריצקי, אשתו עדנה וילדיהם איתן ותמר, את הקרן להנצחת המשפחה. בני המשפחה גאים לסייע לסטודנטים ולדוקטורנטים בתחום הרפואה ורפואת השיניים באוניברסיטת תל-אביב.

 

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>