רפואה פנימית - אודות

 

הרפואה הפנימית בימינו עוסקת וחלוצה בתחומי אבחנת המחלות ובכל שלבי הנחלת מדעי היסוד של הרפואה הקלינית בארץ ובעולם. דווקא עם העמקת ההתמקצעות של "התמחויות העל", הופכים הכישורים הייחודיים של הרפואה הפנימית לנחוצים יותר מתמיד: רק אנשי הרפואה הפנימית מסוגלים להכשיר את כלל ציבור הסטודנטים לרפואה לבצע באופן נכון ומושכל את השלבים הבסיסיים ביותר של כל מיומנויות העתיד שלהם: ביצוע הראיון הרפואי ובדיקת הגוף. כמו כן עם הזדקנות האוכלוסיה החולים לוקים לרוב ביותר ממחלה אחת ומורכבות מצבם הולכת וגדלה. מורכבות זו מחייבת אינטגרציה של ידע וקבלת החלטות שאף דיסציפלינה אחרת אינה יכולה ואינה רוצה לקבל. רק הרופאים הפנימיים יכולים להכיל את המורכבות ולטפל בחולה ולא במחלותיו הנפרדות. בנוסף אל לנו לשכוח שקיימות מחלות רבות שנשארו בתחום אחריותו וטיפולו של הפנימאי. בהיותה הדיסציפלינה היחידה המסוגלת להורות מקצועות יסוד אלה, נוטלת על עצמה הרפואה הפנימית את ההובלה בכלל תחומי ההוראה הקלינית בבתי החולים.

 

במקביל לתהליך שבו שאר הדיסציפלינות הקליניות מחדדות את רשימת ה- Exclusion Criteria שלהן לקבלת / אשפוז חולים במחלקות, ממשיכה הרפואה הפנימית להכיל, בצורה הוליסטית (אם יורשה לעשות שימוש במילה זו), את כלל ציבור החולים הזקוקים לבירור וטיפול בין כתלי בית החולים. בעשותה כן, קונה הרפואה הפנימית, יום אחרי יום, מחדש, את זכות ההובלה של העשייה הקלינית וההוראה הקלינית בבתי החולים.

 

אתר האינטרנט אליו הגעת נועד לספק את הכלים המעשיים לכל המעוניינים להעמיק בעולם הרפואה הפנימית בכל שלבי הכשרתם כרופאים. אנו תקווה כי חלקיו השונים עונים על צרכים אלו ונשמח מאוד לקבל הערות והארות בנושא מכל הגולשים באתר.

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>