המחלקה לרפואת שיניים לילדים לימודי תעודה ברפואת שיניים לילדים

THE DEPARTMENT OF PEDIATRIC DENTISTRY
STUDIES TOWARDS A DIPLOMA IN PEDIATRIC DENTISTRY

 

ראשת המחלקה: ד"ר סיגלית בלומר

מרכז המחלקה: ד"ר טל רצון

אחראי ההתמחות: פרופ' בנימין פרץ

משך הקורס:    ½ 3 שנים במשרה מלאה

                                                     

 

הלימודים מוכרים כחלק מהדרישות שנקבעו על ידי המועצה המדעית של ההסתדרות לרפואת שיניים לקבלת התואר מומחה ברפואת שיניים לילדים.

 

מטרות הקורס:

 1. תינתן למתמחה הזדמנות לרכוש ניסיון ומיומנות בטיפול בילדים במגוון גילים ובעיות, תוך הדרכה ופיקוח צמודים ותוך שמירה על כללי המקצוע והאתיקה המקצועית.
 2. ליצור קשר עם הילד, להדריכו ולחנכו לקבל טיפול דנטלי במינימום של חרדה. לחנך את הילד לשיתוף פעולה וליצור בו מוטיבציה להמשך הטיפול ולשמירה על בריאות הפה.
 3. לשתף את ההורים במהלך הטיפול על ידי הסברת הצורך בטיפול והדרכתם בשיטות מניעה על מנת לחזק ולהגביר את המוטיבציה של הילד ואת פעולות המניעה.
 4. לבצע ברמת מיומנות גבוהה את הטיפולים הדרושים למניעת מחלות הפה, להגנה ולטיפול במוך השן ולשחזור שיניים תוך שמירה על שלמות מערכת הלעיסה והתפתחותה התקינה. כמו גם לפעול בשיתוף עם כל המחלקות אחרות.
 5. לתת טיפול יעיל ואפקטיבי, מידי והמשכי במקרים של חבלות ונזקים טראומטיים לשיניים ולאזור חלל הפה, כולל שיחזור השיניים שניזוקו וכן לתת ייעוץ, הדרכה ומכשור למניעת מקרים אלו.
 6. לזהות, לאבחן ולטפל, או ולהפנות בעת הצורך, במצבים של הפרעות התפתחות חמורות וסטיות מנשך וכמו-כן  גם נגעים ומצבים פתולוגיים ברקמות חלל הפה.
 7. לתת יעוץ וטיפול דנטלי לילדים בעלי צרכים מיוחדים - פיזיים, שכליים או רגשיים במסגרת המשפחה ו/או באשפוז בבי"ח ובמוסדות.
 8. להשתלב במערך צוות הטיפול בילד על ידי הכרת נושאים רפואיים פארא -רפואיים הקשורים בהתפתחות הילד ובבריאותו, להיות מסוגל לתת יעוץ דנטלי לצוות הרפואי, הפרא־רפואי ולהורים ולבצע טיפול נאות.
 9. לתת טיפול לילדים, שאינם מסוגלים לקבל טיפול רגיל, תוך שימת דגש על behavior management  ושימוש באמצעים פרמקולוגיים כמו סדציה והרדמה כללית.
 10. להשתלב במסגרת הקהילה ולפעול להגברת המודעות לבעיות רפואת השיניים ולחינוך הציבורלבריאות וגהות הפה. כמו-כן לעזור בתכנון שירותים (טיפול, מניעה או חינוך) לילדים ונוער בקהילה.
 11. להכיר, לקרוא ולהעריך את הספרות המקצועית בשטחי ההתמחות ולהיות ער להתפתחויות ולהתקדמויות במקצוע.
 12. לימוד מתודולוגיות מחקריות, ביצוע מחקרים וכתיבה מדעית.
 13. הדרכת הסטודנטים לרפואת שיניים

בין הדרישות לקבלה  ללימודים:

 • מבחן במכון התאמה מקצועית
 • ראיון אישי
 • מבחן הערכה מקצועי
 • מבחן הבנת טקסט מדעי
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive