חילופי סטודנטים ברפואה

ברוכים הבאים לאתר תכנית החילופין של הסטודנטים לרפואה בישראל.

 

רישום לעונת החילופין אפריל 2017עד מרץ - 2018 בהתאם לתקנון התכנית
 

 

תכנית החילופין מיועדת לסטודנטים קליניים לרפואה כללית בלבד (לא כולל רפואת שיניים) הלומדים בתכניות הלימודים השש- שנתית (החל מתום שנה ד'), הארבע- שנתית והאמריקאית (החל מתום שנה ג').
 

ניסינו לדאוד למגוון רחב של יעדים במירב היבשות אשר יענה על רצונותיהם המגוונים של הסטודנטים. אנו מקווים שתמצאו את היעד המועדף עליכם.

 

תכנית זו היא במסגרת התאחדות הסטודנטים לרפואה העולמית, ה- IFMSA. תקופת החילופין אורכת כ- 4 שבועות, לרוב בחודש קלנדארי ובהתאם לתנאי כל ארץ; המטרה הלימודית היא לקבל מושג על הרפואה בחו"ל, שיטות עבודה שונות, ואולי אפילו למצוא כיוון להתמחות. המטרה החברתית היא לפגוש ולהכיר סטודנטים לרפואה ורופאים בחו"ל, לטייל בסביבה ופשוט לעשות חיים.

 

מה בעצם עושים במהלך חודש החילופין?

החילופין הם קליניים. משמעות הדבר הוא שתשובצו במחלקה בבית חולים )לרוב על פי בחירתכם,( תצורפו לצוות הרפואי ותידרשו לעמוד במטלות הסטודנטים במחלקה, הכוללות כמובן התייצבות יום-יומית בשעות שייקבעו לכם.

היופי בתכנית הוא שאתם מבלים את היום במחלקה באינטראקציה עם מטופלים מתרבות אחרת ונחשפים לרפואה מסוג אחר. אחר הצהריים לרוב פנוי עבורכם לצאת ולעשות חיים, כמו גם סופי השבוע.
 

לפני הגעתכם, המדינות המארחות ישלחו לכם פרטים של איש קשר שילווה אתכם במהלך התקופה, ויעשה מאמצים לעשות לכם "גוד טיים" - להראות לכם את הסביבה, את המועדונים, המסעדות ופנינות האזור.
 

בחודשי הקיץ החילופין הם גם חוויה בינלאומית -לרוב יהיו איתכם קולגות שיגיעו מרחבי העולם ויחד תיצרו אווירה חברתית ומגובשת.
 

 

ארגון ה- IFMSA מהו?

"IFMSA" –International Federation of Medical Students' Associations
ההתאחדות העולמית של הסטודנטים לרפואה. ארגון בינלאומי זה מונה אלפי חברים מרחבי תבל.
לארגון אג'נדה אקטיביסטית לקידום הרפואה בפן ההומניטרי והאקדמי.
הסטודנטים לרפואה בישראל חברים בו למעלה מ- 50שנה ומיוצגים בו כ: "FIMS" -Federation of Israeli Medical Student
 

ה- IFMSAבנוי מתת וועדות, ביניהן וועדות האחראיות לקידום המודעות לאיידס, וועדות לקידום מחקר רפואי, חינוך רפואי ועוד. וכמובן גם הוועדה שמאפשרת לכם את הנסיעה לחילופי סטודנטים בחו"ל -

SCOPE- Standing Committee on Professional Exchange
 

רכזי החילופים הארציים המייצגים את ישראל בוועדת החילופין העולמית; ואחראים על התקשורת  מול מקביליהם במדינות השונות כדי לאפשר לכם התנסות קלינית ותרבותית במדינה אחרת. במקביל לריכוז הפניות של הרפואנים הישראלים המעוניינים לצאת לחילופי סטודנטים בחו"ל, הרכזים גם מספקים את צורכיהם של הסטודנטים הזרים שמגיעים ארצה.
 

 

כיצד מנוהלת התכנית לחילופי סטודנטים?

התכנית פועלת ללא מטרת רווח - מלבד הרווח שלכם. תכנית חילופי הסטודנטים מנוהלת בהתנדבות בידי סטודנטים לרפואה. בישראל, התכנית כפופה לאגודות הסטודנטים לרפואה בישראל ומנוהלת במשרד האגודה לרפואה בת"א.

 

רוית יוחאי- רכזת חילופי סטודנטים ארצי, עבור הסטודנטים הישראלים.


דין אריאל- רכז חילופין לסטודנטים הזרים המגיעים ארצה
 

אנו מקווים שתמצאו את היעד המועדף עליכם ממגוון היעדים.
 

רישום למועמדות לחילופין: מילוי טופס ההרשמה מחייב תשלום של 50 ש"ח במזומן/העברה בנקאית דמי טיפול באגודת הסטודנטים אליה משתייך הסטודנט יחד עם מכתב מוטיבציה באנגלית המסביר מדוע ברצונך לצאת לתוכנית.

 

הקבלה לתוכנית היא על בסיס הגרלה ומותנית גם במעבר ראיון אישי.
 

ההרשמה להגרלה עד לתאריך ה- .15.12.2016.
 

תוצאות ההגרלה וזימון לראיונות יימסרו בדוא"ל לזוכים בלבד בהקדם האפשרי. אנא המתינו בסבלנות עד לקבלת תשובה
 

לתשומת לבכם: קיימת אפשרות לקבלת תעדוף מיוחד בהגרלה לסטודנטים בכל השנים המציעים אירוח לסטודנט זר בביתם או בבית הוריהם - פרטים נוספים ב"תקנון ותהליך הרישום".

 

 

מה אפשר למצוא באתר זה?

 

אז יפן או איטליה? פלסטיקה או ילדים? איך חיי הלילה של מינכן? האתר הזה נועד לעזור לכם להחליט.

 

 

בברכה,

 

רוית יוחאי ודין אריאל

רכזי חילופי סטודנטים ארציים

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive