הוראת סטודנטים במחלקה לרפואת שיניים לילדים

ניתן למצוא את החומר באופן מפורט בידיעון האוניברסיטה

 

המחלקה לרפואת שינים לילדים מלמדת את הסטודנטים בשנים הקליניות. בשנה ד', נערך קורס פנטום, ובשנים ה' ו-ו' נערכים הלימודים הקליניים.

 

שנה ד':

קורס הכנה למרפאה, במעבדת פנטום

מטרות הקורס: להבהיר מושגי יסוד ולהקנות מיומנות טכנית בסיסית בטיפול משמר בשיניים ראשוניות על ראש פנטום במעבדה. עם סיום הקורס, הסטודנט יבחין בהבדלים האנטומיים והמורפולוגיים בין שיניים ראשוניות וקבועות וליישם ידע זה בביצוע כל טיפולים הדרושים בשיני הילדים.

 

שנים ה' - ו'

קורס עיוני וקליני בטיפולי שיניים בילדים

מטרות הקורס: הקנית ידע ומיומנות במכלול הנושאים הקשורים בטיפול שיניים בילדים: ההיבטים ההתנהגותיים המשיקים למפגש הטיפולי עם הילד כמו התפתחות רגשית ונפשית של הילד ועקרונות ההתנהגות עם הילד בעת הטיפול; התפתחות המשנן; מכלול הטיפולים הניתנים לילדים ובכללם מניעת הופעת מחלות הפה והשיניים במישור החינוך לבריאות ובמישור טיפולי המניעה עצמם, הטיפולים המשמרים לסוגיהם; הטיפול במקרי חבלות בשיניים; הטיפול בתופעות ומחלות הרקמות הרכות; והטיפול בילדים בעלי צרכים מיוחדים.

 

ספרות בסיסית:

1.    McDonald: Dentistry for the Child and Adolescent, 8th ed., the C.V. St. Louis, Mosby Co., 2004.

2.    Andreasen J.O.: Textbook and Color Atlas of Traumatic Injuries to the teeth, 3rd Ed. Mosby 1994

3.  מאמרים וסיכומים שיחולקו במשך הלימודים.

 

 

המחלקה לרפואת שיניים לילדים - מרכז מצויינות בהוראה עם הפנים לקהילה

המחלקה מלמדת באופן עקבי ומסור סטודנטים במסגרת לימודי רפואת השיניים, וכן ורופאים הרוצים להתמחות ברפואת שיניים לילדים. נוסף על ההוראה הפורמלית, מתבצעת גם הוראה חוץ בית-ספרית: צוות המחלקה עם הסטודנטים יוצאים מדי פעם לפעולות בקהילה. המחלקה מבצעת פעילויות של חינוך לבריאות הפה והשיניים בבתי ספר.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive