מידע למועמדים - תואר שני במדעי הרפואה

 

רישום ותנאי קבלה

הלימודים לקראת תואר"מוסמך אוניברסיטה" מאפשרים לבעלי תואר "בוגר אוניברסיטה" להשלים ולהתמחות בתחום בו למדו לתואר הראשון או בתחום קרוב לו. תלמיד יתקבל ללימודים לפי אחת מההגדרות הבאות:

 

"מן המניין"

בעלי תואר "בוגר אוניברסיטה" או בעלי תואר מקביל המוענק ע"י המוסד להשכלה גבוהה שסיימו לימודיהם בציון 80 לפחות, ועמדו בקרטריוני הקבלה של המדרשה. הרישום לתואר מוסמך נעשה במרכז למרשם באופן מקוון או ברכישת ערכת רישום. בנוסף לטופס הרישום, על המועמדים להוסיף את המסמכים הבאים: קורות חיים ומכתבי המלצה - הגורם הממליץ יוכל לשלוח את מכתבי ההמלצה ישירות למדרשה.

הועדה לתואר שני תעבור על תיקי המועמדים ותזמן אותם לראיונות קבלה. ועדת הקבלה על סמך התרשמותה מהמועמד, תחליט אם לקבלו או לדחותו. הקבלה למדרשה מתבססת אך ורק על מצוינות אקדמית. מועמדים אשר מועמדתם נדחתה רשאים לשלוח מכתב ערעור ליו"ר ועדת פניות התלמידים. הערעור ידון בועדת התלמידים והמלצת הועדה תועבר לועדת תלמידי מוסמך.

בנוסף לתנאים שפורטו לעיל, הקבלה למדרשה מותנית בהסכמתו של חבר סגל הרשאי להנחותו, לקבל על עצמו את הנחיית המועמד, וזאת עוד טרם תחילת הלימודים ובאישור ועדת הקבלה, הוועדה הנ"ל רשאית לקבוע קריטריונים הולמים. "במעמד מיוחד" המחייב השלמות מלימודי התואר הראשון.

 

מועמדים בעלי השכלה אקדמית חלקית בתואר שני מפקולטה אחרת או מאוניברסיטה מוכרת אחרת, יחוייבו במחצית מכסות השעות, לפחות,  המחייבת את תלמידי המוסמך.

 

בעלי תואר "דוקטור לרפואה" דוקטור לרפואת שיניים או דוקטור לוטרינריה (M.D או D.V.M. D.M.D ) יוכלו  לסיים את לימודיהם לתואר מוסמך בשנה אחת, עליהם לסיים את קורסי החובה המתקדמים. הסמינריונים וקורסי הבחירה המתקדמים. 

תלמידים אלו יהיו פטורים מקורסי הבסיס (6 ש"ס) אם השתתפו בהם בעבר ואם לא חלה עליהם התיישנות (התיישנות נמנית חמש שנים מתום הלימודים לתואר, ראה כללי התיישנות בנהלים האוניברסיטאים). 

 

תוכנית משולבת לתארים מתקדמים,"דוקטור לרפואה" ו"מוסמך למדעים", ( (M.D-M.Sc או דוקטור לרפואת שיניים" ו"מוסמך למדעים" (D.M.D.-M.Sc  ), תוכנית זו נועדה לתלמידים שסיימו בהצטיינות תואר ראשון ברפואה או ברפואת שיניים. תלמידים אלו רשאים בתקופת זמן של שנה לפחות, מעבר לזמן הדרוש לסיום הלימודים לתואר M.D או D.M.D  להשלים את לימודיהם לתואר M.Sc.

 

"מן המניין על תנאי" 

מועמד שטרם קיבל את תעודת הזכאות לתואר ראשון: על המועמד להמציא זכאות לתואר הראשון בממוצע 80 עד לתחילת שנת הלימודים.

 

"לא מן המניין"

מועמד שעד תחילת שנת הלימודים לתואר שני טרם סיים את לימודי התואר הראשון, וועדת תלמידי מוסמך המליצה לקבלו, יתקבל כתלמיד  "לא מן המניין" בתנאי שמכסת חובותיו להשלמת התואר לא תעלה על שלושה קורסים וציונו הממוצע בעת ההרשמה הנו 80 לפחות.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>