מידע למועמדים - תואר שני במדעי הרפואה

תנאי רישום וקבלה

רשאים להירשם בעלי תואר בוגר (תואר ראשון) ממוסד אקדמי מוכר על ידי המל"ג, אשר סיימו את לימודי התואר הראשון בציון 80 לפחות בביולוגיה או במקצוע קרוב. 

בנוסף לתנאים שפורטו לעיל, הקבלה למדרשה מותנית בהסכמתו של חבר סגל לקבל על עצמו את הנחיית המועמד, וזאת עוד טרם תחילת הלימודים ובאישור ועדת הקבלה. 

חשוב להדגיש, כי רק חבר סגל בדרגת "מרצה" ומעלה במסלול הרגיל יכול להנחות תלמידים ללימודי מוסמך. 

בעלי תואר בוגר (תואר ראשון) ממוסד אקדמי מוכר על ידי המל"ג במקצועות אחרים ברקע מתאים יוכלו להתקבל ללימודי מוסמך רק לאחר ביצוע קורסי השלמה בתחום. נא לפנות בנושא למזכירות תואר שני >>

 

 

הליך הרישום ללימודי מוסמך :

הרישום לתואר מוסמך מתבצע באופן מקוון באתר של מרכז למרשם. בנוסף לטופס הרישום הממוחשב, על המועמדים להוסיף את המסמכים הבאים:

1. טופס אישור מנחה

2. שני מאמרים ממעבדת המנחה הקשורים לתכנית המחקר העתידית של המועמד/ת. 

    יש לשלוח את המאמרים לדוא"ל : nizac@tauex.tau.ac.il

3. תכנית מחקר מקוצרת (עד 2 עמודים),

4. קורות חיים

 

הועדה לתואר שני תעבור על תיקי המועמדים ותזמן אותם לראיונות קבלה. ועדת הקבלה על סמך התרשמותה מהמועמד, תחליט אם לקבלו או לדחותו. הקבלה למדרשה מתבססת אך ורק על מצוינות אקדמית. מועמדים אשר מועמדתם נדחתה רשאים לשלוח מכתב ערעור ליו"ר ועדת פניות התלמידים. 

מועמדים בעלי השכלה אקדמית חלקית בתואר שני מפקולטה אחרת או מאוניברסיטה מוכרת אחרת, יחוייבו במחצית מכסות השעות, לפחות, המחייבת את תלמידי המוסמך.

בנוסף, ישנה תוכנית משולבת לתארים מתקדמים,"דוקטור לרפואה" ו"מוסמך למדעים", ( (M.D-M.Sc ) או דוקטור לרפואת שיניים" ו"מוסמך למדעים" (D.M.D-M.Sc  ), תוכנית זו נועדה לתלמידים שסיימו בהצטיינות תואר ראשון ברפואה או ברפואת שיניים. תלמידים אלו רשאים בתקופת זמן של שנה לפחות, מעבר לזמן הדרוש לסיום הלימודים לתואר M.D או D.M.D  להשלים את לימודיהם לתואר M.Sc.

 

 

תלמיד יוכל להתקבל ללימודי מוסמך לפי אחת מההגדרות הבאות:

1. תלמיד במעמד  "מן המניין"

בעלי תואר "בוגר אוניברסיטה" או בעלי תואר מקביל המוענק ע"י המוסד להשכלה גבוהה שסיימו לימודיהם בציון 80 לפחות, ועמדו בקרטריוני הקבלה של המדרשה.

 

2. תלמיד במעמד "מן המניין על תנאי" 

מועמד שטרם קיבל את תעודת הזכאות לתואר ראשון. על המועמד להמציא זכאות לתואר הראשון בממוצע 80 עד לתחילת שנת הלימודים.

 

3. תלמיד במעמד "לא מן המניין"

מועמד שעד תחילת שנת הלימודים לתואר שני טרם סיים את לימודי התואר הראשון, וועדת תלמידי מוסמך המליצה לקבלו, יתקבל כתלמיד במעמד "לא מן המניין" בתנאי שמכסת חובותיו להשלמת התואר לא תעלה על שלושה קורסים וממוצע הציונים בעת ההרשמה הוא 80 לפחות.  תלמידים אלו יוכלו ללמוד במעמד "לא מן המניין" לפרק זמן שלא יעלה על שנה אחת.

 

 

 

מידע נוסף בנושא רישום למוסמך במדעי הרפואה ניתן למצוא באתר של מרכז למרשם >>

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>