פרופ' קרן אברהם

פקולטה לרפואה סגל אקדמי בכיר
דואר אלקטרוני: karena@post.tau.ac.il
טלפון פנימי: 03-6407030
טלפון פנימי2: 03-6406642
פקס: 03-6409360
משרד:
רפואה-סאקלר, 10

קורות חיים

פרופ' קרן אברהם היא המשנה לדקאן לנושאים קדם קליניים בבית-הספר לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל-אביב. פרופ' אברהם היא חוקרת המתמחה בגנומיקה עם דגש על חרשות. היא קבלה את התואר הראשון באוניברסיטת וושינגטון, סנט לואיס, מיזורי, ארה"ב ואת התואר השלישי במכון ויצמן, בהנחית פרופ' יורם גרונר, בשנת 1990. לאחר השלמת עבודת הבתר-דוקטוראט במכון הלאומי לסרטן בפרדריק, מרילנד, ארה"ב, היא הצטרפה לסגל המחלקה לגנטיקה מולקולרית של האדם ולביוכימיה באוניברסיטת תל אביב בשנת 1996 ובשנת 2007 הפכה לפרופ' מן המנין.  

 

פרופ' אברהם כיהנה כיושב ראש החוג לגנטיקה מולקולארית של האדם ולביוכימיה בשנים 2005-2009. היא כיהנה כנשיאת האגודה האמריקאית למחקר אף-אוזן-גרון וכיום משמשת כנשיאת החברה הגנטית של ישראל וכנשיאת החברה הישראלית לחקר השמיעה. במקביל, פרופ' אברהם חברה בוועד המנהל של מרכזי המצוינות – גישות מערכתיות לחקר הבסיס המולקולארי למחלות בבני אדם (תכנית I-CORE).

 

 

 

מחקרים ופרסומים

פרופ' אברהם פרסמה עד היום 120 מאמרים מדעיים, מאמרי סקירה ופרקים בספרי מדע. היא משמשת כעורכת משנה בשני כתבי עת מקצועיים בינלאומיים. פרופ' אברהם הנחתה למעלה מ- 40 סטודנטים לתארים מתקדמים כולל PhD, MD-PhD, MSc, בתר-דוקטוראט, לימודי יסוד של רופאים מתמחים וסטודנטים זרים בתכניות קיץ בינלאומיות. היא הוזמנה להרצות ב- 60 מכונים ואוניברסיטאות בינלאומיים ולהשתתף ביותר מ- 60 כנסים מקצועיים בינלאומיים. כמו כן, שמשה חברה בוועדות מדעיות של 6 כנסים בינלאומיים.

 

 

פרסים

פרופ' אברהם זכתה במספר פרסים על הישגיה המדעיים, ביניהם: פרס סיר ברנרד כץ מקרן הומבולט בגרמניה, פרס ע"ש מיכאל ברונו מיד הנדיב/קרן רוטשילד, ופרס טבע - תעשיות פרמצבטיות למחקר פורץ דרך בתחום מחלות נדירות. 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>