הלן וטומי שטייר - ידידי ביה"ס למקצועות הבריאות

הלן וטומי שטייר - ידידי ביה"ס למקצועות הבריאות
הלן וטומי שטייר בטקס קבלת ד"ר כבוד מטעם אוניברסיטת ת"א, יוני 2012

ד"ר סנטלי שטייר (ז"ל)

ד"ר סטנלי שטייר ז"ל הוא חבר מוערך, תורם וחבר חבר הנאמנים של אוניברסיטת תל-אביב, ואגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב בארצות הברית, אזור דרום מזרח, ממשיכה להוקיר את זכרו.

 

ד"ר שטייר ראה את פיתוחה של מדינת ישראל כעניין שחשיבותו ראשונה במעלה, במיוחד בכל האמור בקידום המדעים והמחקר הרפואי. הוא שיתף פעולה עם שורה של פרויקטים חשובים בבית הספר לרפואה על שם סאקלר, לרבות: הקתדרה ע"ש סטנלי שטייר למניעה ובקרת סרטן, המכון לאפידמיולוגיה וחקר סרטן ע"ש סטנלי שטייר, קרן המלגות ע"ש סטנלי שטייר לדוקטורנטים באפידמיולוגיה של סרטן, קרן המחקר ע"ש סטנלי שטייר לשיתוף פעולה מדעי ולחקר המיקרו סביבה במחלת הסרטן, קרן המחקר ע"ש סטנלי שטייר לשיתוף פעולה מדעי ולחקר המיקרוביולוגיה של מחלת הסרטן.

 

שטייר הוא יליד 1914, מבדזין שבפולין. הוא רכש את השכלתו היסודית והעל יסודית בקיילצה והשלים את לימודיו באוניברסיטה של פוזנן.  במהלך שנות לימודיו באוניברסיטה היה פעיל ציוני ויחד עם עמיתים יהודים נוספים הקים את "דרור", קבוצת סטודנטים שהזדהתה עם רעיונותיו של ז'בוטינסקי ותנועת בית"ר. במהלך מלחמת העולם השנייה, שטייר הצטרף לכוחות המרי היהודיים שלחמו בגטו וורשה, תוך שהוא מנצל את קשריו העסקיים כדי לרכוש תחמושת וכלי נשק. ב-1943 הוא נישא לדיאנה קינצל. משפחתו של שטייר נרצחה ע"י הנאצים, והוא ודיאנה נתפסו ועונו ע"י הגסטאפו. לאחר בריחה שהייתה בגדר נס ב-1944, הזוג היגר לניו יורק ב-1947. לאחר תקופה קצרה, שטייר וכמה מחבריו החליטו להקים מפעל לרוכסנים בקרקאס, וונצואלה. שטייר הפך ליצרן ואיש עסקים מצליח בדרום אמריקה ובעיר ניו-יורק. מתוך הכרה בתרומותיו של ד"ר שטייר למדינת ישראל, אוניברסיטת תל אביב והעם היהודי, הוענק לו תואר דוקטור של כבוד ב-1993. ד"ר שטייר הלך לעולמו ב-2002 והובא למנוחות בעיר תל אביב. 

 

הלן שרה שטייר

הלן שטייר גדלה בקראקס, ונצואלה. היא המשיכה ללימודים גבוהים בארצות הברית, שם למדה לתואר ראשון ושני בשפה ובספרות ספרדית.

 

הלן שטייר מתגוררת ב־ 30 השנים האחרונות בסן פרנסיסקו, ועובדת כמתרגמת ראשית, עורכת ומתאמת הצעות בחברת בינלאומית לעיצוב ולהנדסה אזרחית. היא אף שימשה כמרצה באוניברסיטה ומתורגמנית עצמאיתהיא חברה בחבר הנאמנים של אוניברסיטת תל־אביב משנת 1990 , אף כי קשריה עם האוניברסיטה החלו ב-1984 לצד אביה המנוח, סטנלי שטייר.

הלן היא נדבנית פעילה שתומכת, יחד עם אחיה, תומס, במגוון רחב של פרויקטים בארה"ב ובישראל, ובכלל זה באוניברסיטת תל־אביב.

 

הלן וטומי בביקורם בביה"ס למקצועות הבריאות ב-2012

 

תומס מארק שטייר

תומס שטייר גדל בקראקס, ונצואלה, ועבר לארצות הברית שם סיים תואר ראשון במנהל עסקים באוניברסיטת אדלפי ולתואר שני במנהל עסקים בסיטי יוניברסיטי בניו יורק. בתום לימודיו שב שטייר לקראקס, ובמהלך 30 השנים הבאות כיהן כמנהל כללי של עסקי המשפחה Immobiliaria־ ו Vista CA , .

 

ב־ 1999 עבר להתגורר .Toladis CA בפלורידה כדי לנהל את תאגיד הנדל"ן הבינלאומי של משפחתו. שטייר הוא נדבן המעורב בקהילה. ביחד עם אחותו הלן, אימץ גישה מעשית למעורבותו במגוון רחב של פרוייקטים בארה"ב ובישראל, ובכלל זה באוניברסיטת תל־אביב.

 

שטייר חבר בחבר הנאמנים של אוניברסיטת תל־אביב משנת 1990 , אף כי קשריו עם האוניברסיטה החלו ב-1984 לצד אביו המנוח, סטנלי, שעל שמו נקרא בית הספר למקצועות הבריאות של אוניברסיטת תל־אביב.

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>