פרקים ברפואה למשפטנים

הרחב הכל

המרכז האקדמי נערך לפעילות תשפ"ה

תשפ"ד
מבוא ומטרות

המרכז האקדמי ללימודי המשך ברפואה באוניברסיטת תל אביב יקיים גם בשנת הלימודים תשפ"ד קורס מקיף בנושאי רפואה ומשפט.

הקורס מיועד לשופטים.ות, לעו"ד העוסקים בנזיקין ולמשפטנים, ועונה לדרישה הגוברת והולכת של ציבור זה להתמודד במסגרת עבודתו עם מגוון סוגיות רפואיות שעניינן נזקי גוף ונפש כתוצאה מתאונות דרכים, תאונות עבודה ותאונות שונות אחרות וכן כתוצאה של סיבוכים ממחלות או מטיפול רפואי, וכן מטעויות של צוות רפואי שניתן או לא ניתן היה להימנע מהם. 

תוכנית הקורס נערכה מתוך כוונה להעניק למשתלמים ידע מקיף ושלם בתחומי הלימוד המעוררים סוגיות מדיקולגאליות. הרצאות, מקרים לדיון, Case Study שהיו חלק מתביעות נזיקין וכן תביעות רשלנות רפואית. מושגי יסוד בסיסיים באנטומיה, פיזיולוגיה ובפתופיזיולוגיה של המחלות והפגימות השונות וכן של התהליכים הניווניים בשלד, עדכון דרכי אבחון וטיפול המיוחדים לסוגיה הנדונה כמו גם סיבוכים ודרכים בהם יש לנקוט כדי להימנע מטעויות ותופעות לוואי לא רצויות וניתוחים מתקנים. בשיעורים תידונה סוגיות המגיעות לדיון משפטי. 4 מפגשים יוקדשו להרצאות משפטיות.

במהלך השנה נדון בסוגיות הקשורות לגנטיקה, נוירואופטלמולוגיה, רפואת עיניים, קרדיולוגיה, אונקולוגיה, ניאונטולוגיה, רפואת שיקום ורפואת משפחה. כן נעסוק ברקע קליני והיבטים משפטיים בנושא כירורגיה פלסטית, חוות דעת פסיכיאטריות, קביעת נכות אורטופדית, ממאירויות המטולוגיות, אנדוקרינולוגיה ואורוגניקולוגיה. נדון גם בסוגיות בנושא מומי לב מולדים וריבוי תחומים מדיקולגאליים באורולוגיה. בהרצאות המשפטיות יגיעו לכבדנו בנוכחותם כבוד השופטת יעל וילנר שופטת בית המשפט העליון, כבוד השופט צבי ויצמן שופט בית משפט מחוזי מרכז וכבוד השופט אלדד נבו שופט בית משפט השלום בכפר סבא.

 

הלימודים יתקיימו במתכונת הוראה פרונטלית

מתכונת

מתכונת הוראה פרונטלית

 

צוות הקורס

מרכז הקורס: עו"ד אבי רובינשטיין, MD (מומחה לנוירוכירורגיה)
עוזרת הוראה: עו"ד הגר סקל, R.N

קהל יעד

שופטים.ות, עורכי.ות-דין ומשפטנים.ות

וכן, סטודנטים.ות למשפטים בשנתם האחרונה ללימודיהם

מועד

ימי שני | 16:00 – 19:30 | הפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל אביב

שכ"ל והרשמה

שכר לימוד - 1,550 ₪ לסמסטר.

הרשמה מקוונת >>

מידע נוסף

הקורס מיועד למשפטנים ולעו"ד העוסקים בנזיקין ולשופטים, ועונה לדרישה הגוברת והולכת של ציבור זה להתמודד במסגרת עבודתו עם מגוון סוגיות רפואיות שעניינן נזקי גוף ונפש כתוצאה מתאונות דרכים, עבודה ותאונות שונות אחרות וכן כתוצאה של סיבוכים ממחלות או מטיפול רפואי, וכן מטעויות של צוות רפואי שניתן או לא ניתן היה להימנע מהם. ישנה חשיבות מרובה למשפטן "הנזיקיסט" לרכוש השכלה רפואית "כללית", ללמוד ולהכיר את "חכמת הרפואה", לאו דווקא דרך המשקפיים הסובייקטיביים לעיתים, המראים לו את התיק הרפואי המונח על שולחנו.
ההשתתפות בקורס מהווה הזדמנות בלתי הדירה לפגוש את הרופא המומחה פנים מול פנים, במסגרת אקדמית ובאווירה נטולת מתחים המאפיינת פגישות עם רופאים בדיונים בבתי המשפט.

נוכחות: אישור לימודים סמסטריאלי יינתן רק אם הלומד השתתף בלפחות 75% מהמפגשים.

 

יצירת קשר

מזכירות לומדים

cmetau@tauex.tau.ac.il

WhatsAppכ: 050-2557530

03-6409797 | 03-6409229

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>