פרקים ברפואה למשפטנים - תשפ"ג

הרחב הכל
מבוא ומטרות

לימודים במתכונת פרונטלית

המרכז האקדמי ללימודי המשך ברפואה והפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב יקיימו גם בשנת הלימודים תשפ"ג קורס משותף ומקיף בנושאי רפואה ומשפט.

הקורס מיועד לשופטים, לעו"ד העוסקים בנזיקין ולמשפטנים, ועונה לדרישה הגוברת והולכת של ציבור זה להתמודד במסגרת עבודתו עם מגוון סוגיות רפואיות שעניינן נזקי גוף ונפש כתוצאה מתאונות דרכים,

עבודה ותאונות שונות אחרות וכן כתוצאה של סיבוכים ממחלות או מטיפול רפואי, וכן מטעויות של צוות רפואי שניתן או לא ניתן היה להימנע מהם. 

מתכונת

מתכונת הוראה פרונטלית

תוכנית הקורס נערכה מתוך כוונה להעניק למשתלמים ידע מקיף ושלם בתחומי הלימוד המעוררים סוגיות מדיקולגאליות. הרצאות, מקרים לדיון, Case Study שהיו חלק מתביעות נזיקין וכן תביעות רשלנות רפואית. מושגי יסוד בסיסיים באנטומיה, פיזיולוגיה ובפתופיזיולוגיה של המחלות והפגימות השונות וכן של התהליכים הניווניים בשלד, עדכון דרכי אבחון וטיפול המיוחדים לסוגיה הנדונה כמו גם סיבוכים ודרכים בהם יש לנקוט כדי להימנע מטעויות ותופעות לוואי לא רצויות וניתוחים מתקנים. בשיעורים תידונה סוגיות המגיעות לדיון משפטי. 4 מפגשים יוקדשו להרצאות משפטיות.

במהלך השנה נדון בסוגיות הקשורות לאורטופדיה, פסיכיאטריה, כירורגיה, רפואה פנימית, כירורגיה פלסטית ונוירוכירורגיה. כן ברקע קליני והיבטים משפטיים בנושא כירורגיה פלסטית, אונקולוגיה, נוירולוגיה, הדמיה, כירורגיה לפרוסקופית, רפואה דחופה ומחלות עמוד שדרה. נדון גם בסוגיות אקטואליות בנושא קורונה, סוגיות במחלות זיהומיות בילדים וסדציה. חלק נכבד מההרצאות יוקדש השנה לרפואת נשים ומיילדות, תחום שמעסיק את מערכת המשפט באופן תדיר.  

צוות הקורס

מרכז הקורס: עו"ד אבי רובינשטיין, MD (מומחה לנוירוכירורגיה)
עוזרת הוראה: עו"ד הגר סקל, R.N

תכנית הקורס

לצפייה>>

* ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים.

קהל יעד

שופטים/ות, עורכי/ות-דין ומשפטנים/ות

מועד

ימי שני, 16:00 – 19:30

שכ"ל והרשמה

1,400 ₪ לסמסטר
1,150 ₪ לסמסטר לבוגר.ת הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א
950 ₪ לסמסטר לעו"ד צעיר (עד 5 שנים)
 

הרשמה מקוונת כאן

מידע נוסף

הקורס מיועד למשפטנים ולעו"ד העוסקים בנזיקין ולשופטים, ועונה לדרישה הגוברת והולכת של ציבור זה להתמודד במסגרת עבודתו עם מגוון סוגיות רפואיות שעניינן נזקי גוף ונפש כתוצאה מתאונות דרכים, עבודה ותאונות שונות אחרות וכן כתוצאה של סיבוכים ממחלות או מטיפול רפואי, וכן מטעויות של צוות רפואי שניתן או לא ניתן היה להימנע מהם.  ישנה חשיבות מרובה למשפטן "הנזיקיסט" לרכוש השכלה רפואית "כללית", ללמוד ולהכיר את "חכמת הרפואה", לאו דווקא דרך המשקפיים הסובייקטיביים לעיתים, המראים לו את  התיק הרפואי המונח על שולחנו.
ההשתתפות בקורס מהווה הזדמנות בלתי הדירה לפגוש את הרופא המומחה פנים מול פנים, במסגרת אקדמית ובאווירה נטולת מתחים המאפיינת פגישות עם רופאים בדיונים בבתי המשפט.

נוכחות: אישור לימודים סמסטריאלי יינתן רק אם הלומד השתתף בלפחות 75% מהמפגשים.

נקודות זכות: בכפוף לאישור המועצה המדעית.

יצירת קשר

מזכירות לומדים

cmetau@tauex.tau.ac.il

WhatsAppכ: 050-2557530

03-6409797 | 03-6409229

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>