פרקים ברפואה למשפטנים - תשפ"ב

הרחב הכל
מבוא ומטרות

לימודים במתכונת פרונטלית

המרכז האקדמי ללימודי המשך ברפואה והפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב יקיימו גם בשנת הלימודים תשפ"ב קורס משותף ומקיף בנושאי רפואה ומשפט.

הקורס מיועד לשופטים, לעו"ד העוסקים בנזיקין ולמשפטנים, ועונה לדרישה הגוברת והולכת של ציבור זה להתמודד במסגרת עבודתו עם מגוון סוגיות רפואיות שעניינן נזקי גוף ונפש כתוצאה מתאונות דרכים,

עבודה ותאונות שונות אחרות וכן כתוצאה של סיבוכים ממחלות או מטיפול רפואי, וכן מטעויות של צוות רפואי שניתן או לא ניתן היה להימנע מהם. 

מתכונת

מתכונת הוראה פרונטלית

צוות הקורס

מרכז הקורס: עו"ד אבי רובינשטיין, ד"ר (מומחה לנוירוכירורגיה)
עוזרת הוראה: עו"ד הגר סקל, R.N

תכנית הקורס
קהל יעד

שופטים/ות, עורכי/ות-דין ומשפטנים/ות

מועד

ימי שני, 16:00 – 19:30

שכ"ל והרשמה

1,400 ₪ לסמסטר
1,150 ₪ לסמסטר לבוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א
950 ₪ לסמסטר לעו"ד צעיר (עד 5 שנים)
 

הרשמה מקוונת כאן

מידע נוסף

הקורס מיועד לשופטים, לעו"ד העוסקים בנזיקין ולמשפטנים, ועונה לדרישה הגוברת והולכת של ציבור זה להתמודד במסגרת עבודתו עם מגוון סוגיות רפואיות שעניינן נזקי גוף ונפש כתוצאה מתאונות דרכים, עבודה ותאונות שונות אחרות וכן כתוצאה של סיבוכים ממחלות או מטיפול רפואי, וכן מטעויות של צוות רפואי שניתן או לא ניתן היה להימנע מהם. 

ישנה חשיבות מרובה למשפטן "הנזיקיסט" לרכוש השכלה רפואית "כללית", ללמוד ולהכיר את "חכמת הרפואה", לאו דווקא דרך המשקפיים הסוביקטיביים לעיתים, המראים לו את  התיק הרפואי המונח על שולחנו. ההשתתפות בקורס מהווה הזדמנות בלתי הדירה לפגוש את הרופא המומחה פנים מול פנים ולהיכנס לנושאים בהם עוסקים ביום-יום במסגרת אקדמית ובאווירה נטולת מתחים המאפיינת פגישות עם רופאים בדיונים בבתי המשפט.

במהלך השנה נדון בסוגיות הקשורות לרפואה דחופה, רפואת משפחה, גניקולוגיה, גנטיקה, כלי דם, אנדוקרינולוגיה, הרדמה והמטואונקולוגיה. 

כן נדון ברקע קליני והיבטים משפטיים בנושא רפואה פנימית, ניתוחים לפרוסקופיים וניתוחים רובוטיים, גסטרואנטרולוגיה, אובדנות, רפואת שיניים וכירורגיית פה ולסת, א.א.ג, רפואת עיניים, אורולוגיה וכירורגיית חזה ומחלות זיהומיות. 

נדון גם בסוגיות אקטואליות בקרדיולוגיה, כאב ורפואת עור. ייערכו שני פאנלים בנושא נוירולוגיה ונדון בנכויות אורטופדיות, שיקום, רפואה תעסוקתית, תוחלת חיים וניהול סיכונים בבית החולים. 

תוכנית הקורס נערכה מתוך כוונה להעניק למשתלמים ידע מקיף ושלם בתחומים אלו, המעוררים סוגיות מדיקולגאליות. 

בהרצאות יתייחסו המרצים למושגי יסוד בסיסיים ברפואה: באנטומיה, פיזיולוגיה ובפתופיזיולוגיה של המחלות והפגימות השונות וכן של התהליכים הניווניים בשלד , יתנו עדכון בדרכי אבחון וטיפול המיוחדים לסוגיה הנדונה כמו גם סיבוכים ודרכים בהם יש לנקוט כדי להימנע מטעויות ותופעות לוואי לא רצויות וניתוחים מתקנים. יושם דגש מיוחד על קביעת הנכות הרלבנטיות למקרים שיוצגו. המרצים ידונו בסוגיות המגיעות לדיון משפטי - יעלו מקרים לדיון, Case Study שהיו חלק מתביעות נזיקין וכן תביעות רשלנות רפואית. 

נוכחות: אישור לימודים סמסטריאלי יינתן רק אם הלומד השתתף בלפחות 75% מהמפגשים.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>