טיפול בטראומה מינית: לימודי תעודה - שנה ב' - תשפ"ב

הרחב הכל
מבוא ומטרות

השנה מתקיימת שנה ב' של של לימודי התעודה. הכשרת אנשי מקצוע מומחים בתחום הטיפול בטראומה מינית. בניית קשר בין השדה האקדמי לשדה הטיפולי ולימוד קשת רחבה של שיטות טיפול על פני הרצף הטיפולי (מרפאתי, אשפוז יום ואשפוז מלא). 
​התוכנית תתמקד גם בדיסוציאציה כהיבט מרכזי בהתפתחות ובקליניקה של טראומה מינית וטראומה מורכבת. המשגת החוויה הדיסוציאטיבית ומתן כלים לעבודה הטיפולים המעשית. דגש על מתן טיפול מותאם ורגיש תרבות למגוון התרבותי והחברתי הקיים בישראל.

מתכונת

4 סמסטרים (שנתיים) יום אחד בשבוע בין השעות 16:00 - 19:30 (ארבע שעות אקדמיות), סה"כ - 224 שעות הוראה באוניברסיטה הכוללות: הרצאות פרונטליות של מיטב המומחים בתחום בארץ, הרצאות וידאו עם מומחים מהעולם, סדנאות התנסות מעשית (Workshops) וביקורים במרכזי טיפול בפריסה ארצית. 

פרקטיקום חובה (408 שעות התנסות בשטח) באחד המרכזים הטיפוליים הבאים -
​מרכז ברה"ן לב השרון או המרכז הרב תחומי- "בנפשנו, בית חם". 

הפרקטיקום כולל טיפול פרטני בארבעה מטופלים, אותם יבצעו הסטודנטים, תחת הדרכה במרכזים הטיפוליים השותפים לתכנית. תקופת הפרקטיקום תכלול גם תקופת התנסות במסגרת אינטנסיבית של טיפול יום בת 9 שבועות (במהלך תקופה זו נדרשים 2 בקרים בשבוע).

צוות הקורס

ראש החוג: פרופ' גיל זלצמן
רכזי הקורס: ד"ר שמואל הירשמן | ד"ר ענבל ברנר | גב' עמליה בן משה | גב' עדנה לודמיר

תכנית הקורס
לימודי תעודה
קהל יעד

ההרשמה פתוחה ללומדים בשנה השנייה בלבד

מועד

ימי שלישי, בין השעות 16:00 – 19:30

שכ"ל והרשמה

4,500 ₪ לסמסטר

הרשמה מקוונת כאן

מידע נוסף

הפרקטיקום מתקיים בשעות שונות, בהתאם לצרכים של כל מרכז. בדרך כלל מדובר על יום בשבוע (בערך 4-5 שעות טיפול ושעת הדרכה. קיימת אופציה בחלק מהמרכזים לקיים גם ישיבת צוות או הדרכה קבוצתית אחת לכמה שבועות), בשעות הבוקר/צהריים או אחה"צ. במשך התכנית יש תקופה של  10 שבועות של השתתפות בטיפול יום, בו נדרשים 2 בקרים בשבוע.

האחריות למציאת המטופלים והפניה לטיפול היום תהיה על ידי המסגרות השותפות לתוכנית. בזמן הפרקטיקום תינתן הדרכה קבוצתית במסגרת הלימודים והדרכה פרטנית במסגרת הטיפולית.
 

לצורך ההכשרה על המשתתפים לעבור חיסונים בהתאם לנדרש במוסד המארח.

דרישות הקורס: אישור לימודים על כל סמסטר. נדרשת נוכחות של לפחות 80% בכל אחד מהסמסטרים. אישור חתום ע"י מדריך מוסמך מטעם רכזי הקורס, אודות סיום תקופת 2 ההתנסויות הקליניות: התנסות שטח-טיפול פרטני והדרכה והתנסות במסגרת אינטנסיבית של טיפול יום.
​מעבר בהצלחה של פרויקט הגמר / כתיבת עבודה מסכמת.

 

נקודות זכות: 25 נקודות לסמסטר.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>