טיפול בטראומה מינית | לימודי תעודה להכשרה קלינית אינטגרטיבית

טיפול בטראומה מינית | לימודי תעודה להכשרה קלינית אינטגרטיבית
הרחב הכל

תכנית לימודי תעודה דו-שנתית להכשרה קלינית אינטגרטיבית, בשנה"ל תשפ"ד - שנה ב'.

תכנית הקורס

לצפייה בתכנית תשפ"ד >>

* לאור המצב, תכנית לימודים עדכנית תפורסם בהמשך

מבוא ומטרות

הטיפול בנפגעות ונפגעי טראומה מינית מצריך התמקצעות ייחודית הכוללת הבנת דינמיקות אופייניות לפגיעה מינית, תיאוריות התפתחותיות, הבנה מעמיקה של דיסוציאציה כהיבט מרכזי בהתפתחות ובקליניקה והכרות עם גישות טיפוליות מגוונות, עדכניות ומבוססות-ראיות .

התכנית שמה דגש על בניית קשר בין השדה האקדמי לשדה הקליני, וכוללת למידה תיאורטית ע"י מיטב המומחים מהארץ ומחו"ל, בשילוב חשיפה קלינית ייחודית לרצף הטיפולי (מרפאתי, אשפוז יום ואשפוז מלא), תוך דגש על טיפול מותאם ורגיש תרבות למגוון התרבותי והחברתי הקיים בישראל.

מתכונת

4 סמסטרים (שנתיים) יום אחד בשבוע בין השעות 16:00 - 19:30 (ארבע שעות אקדמיות), סה"כ - 224 שעות הוראה באוניברסיטה הכוללות: הרצאות פרונטליות של מיטב המומחים בתחום בארץ, הרצאות וידאו עם מומחים מהעולם, סדנאות התנסות מעשית (Workshops) וביקורים במרכזי טיפול בפריסה ארצית.
פרקטיקום חובה (408 שעות התנסות בשטח) באחד המרכזים הטיפוליים הבאים - מרכז ברה"ן לב השרון או המרכז הרב תחומי- "בנפשנו, בית חם".
הפרקטיקום כולל טיפול פרטני בארבעה מטופלים, אותם יבצעו הסטודנטים, תחת הדרכה במרכזים הטיפוליים השותפים לתכנית. תקופת הפרקטיקום תכלול גם תקופת התנסות במסגרת אינטנסיבית של טיפול יום בן 12 שבועות (במהלך תקופה זו נדרש יום בשבוע).

הפרקטיקום מתקיים בשעות שונות, בהתאם לצרכים של כל מרכז. בדרך כלל מדובר על יום בשבוע (בערך 4-5 שעות טיפול ושעת הדרכה. קיימת אופציה בחלק מהמרכזים לקיים גם ישיבת צוות או הדרכה קבוצתית אחת לכמה שבועות), בשעות הבוקר/צהריים או אחה"צ. במשך התכנית יש תקופה של עד 12 שבועות של השתתפות בטיפול יום, בו נדרש יום בשבוע (יום שני).

האחריות למציאת המטופלים והפניה לטיפול היום תהיה על ידי המסגרות השותפות לתוכנית. בזמן הפרקטיקום תינתן הדרכה קבוצתית במסגרת הלימודים והדרכה פרטנית במסגרת הטיפולית.

צוות הקורס

רכזים: ד"ר שמואל הירשמן | ד"ר ענבל ברנר | גב' עמליה בן משה | גב' עדנה לודמיר

לימודי תעודה

אישור לימודים על כל סמסטר. נדרשת נוכחות של לפחות 80% בכל אחד מהסמסטרים. אישור חתום ע"י מדריך מוסמך מטעם רכזי הקורס, אודות סיום תקופת 2 ההתנסויות הקליניות: התנסות שטח-טיפול פרטני והדרכה והתנסות במסגרת אינטנסיבית של טיפול יום. מעבר בהצלחה של פרויקט הגמר / כתיבת עבודה מסכמת

קהל יעד

מטפלים ומטפלות בעלי תואר MA לפחות מתחום בריאות הנפש (פסיכולוגים, עו"ס קליניים, מטפלים בהבעה ויצירה) ומתמחים ומומחים בפסיכיאטריה ובפסיכיאטריה של הילד והמתבגר. נדרש לפחות שנתיים של ניסיון טיפולי לאחר תואר שני.
הקבלה מותנית בראיון קבלה.

קהל היעד לקורס מבוא  - עובדים סוציאליים, מטפלים באומנויות, פסיכולוגים, קרימינולוגים, רופאים.ים מכלל ההתמחויות וכלל מקצועות הבריאות.

מועד

ימי שלישי, בין השעות 16:00 - 19:30
למידה פרונטאלית באוניברסיטת תל אביב, יתקיימו 4 סימנרים במשך התוכנית במרכז בריאות הנפש "לב השרון" (סמסטר א יתקיים במתכונת של הוראה משולבת – פרונטלית ומקוונת בזמן אמת).
 

שכ"ל והרשמה

9000 ₪ שנתי | 18,000 ₪ דו שנתי (4 סמסטרים) – לתוכנית מלאה
2,500 ₪ הרשמה לקורס המבוא בלבד (שנה א' סמ' א')

הרשמה מקוונת >>

מידע נוסף

נקודות זכות: בכפוף לאישור המועצה המדעית.

יצירת קשר

מזכירות לומדים

cmetau@tauex.tau.ac.il

WhatsAppכ: 050-2557530

03-6409797 | 03-6409229

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>