רפואת ילדים

החוג לרפואת ילדים

Pediatrics

 

הקורס לתש"פ בהליך גיבוש ויעודכן בהקדם 

 

ראש החוג:

פרופ' אפרים בילבסקי

מרכז הקורס:

פרופ' גל דובנוב רז

מטרות הלימודים:

סמסטר א' – נפרולוגיית ילדים

מרכזות הקורס: ד"ר עירית קראוזה, ד"ר רוקסנה קלפר

 

נפרולוגיה היא תחום רחב מאד וחשוב מאין כמוהו ברפואת ילדים. מעבר לעיסוק במחלות כליה ודרכי השתן, המהוות נדבך משמעותי בעבודת רופא הילדים,

התחום כולל גם הבנה מעמיקה של פיזיולוגיה ופתופיזיולוגיה: מאזן נוזלים ואלקטרוליטים, מאזן חומצה-בסיס, בקרה על לחץ הדם, אריתרופואזיס, ובקרת משק הסידן והפוספור והשפעתם על העצם הם רק חלק מתפקידיהן הרבים של הכליות.

בקורס ייפתח צוהר קטן לעולם נפרולוגיית הילדים. נלמד "חשיבה נפרולוגית" על ידי ניתוח מצבים פיזיולוגיים ופתולוגיים, ניתן גישה לסוגיות נפוצות בנפרולוגיית ילדים, ונסקור את החידושים באבחון ובטיפול במחלות כליה בילדים.

 

סמסטר ב' – עור ואלרגיה בילדים

מרכזי הקורס: פרופ' דני בן-אמתי, ד"ר ארנון אליצור

 

מחלות עור בגיל הילדות הינן שכיחות ביותר, אך ההכשרה והידע בתחום זה במהלך ההתמחות הינם מוגבלים. הקורס מיועד לתת מידע וכלים עדכניים לאבחון ולטיפול במחלות עור מרכזיות בילדים ובבני נוער. ההרצאות יינתנו על ידי מיטב המומחים ברפואת עור בילדים בישראל.

החלק הנוגע לאלרגיה ולאימונולוגיה יעסוק במצבים קליניים שכיחים בהם נתקל רופא הילדים באופן יומיומי, בין אם במרפאה בקהילה, ובין אם במסגרת בית החולים. תכני הקורס כוללים את דרכי המניעה והטיפול העדכניות ביותר בנושא אלרגיה למזון, אלרגיות לתרופות, דרכים לטיפול בתגובה אנאפילקטית, עקרונות הבירור לחסר חיסוני, התרומה היחודית של האלרגולוג לטיפול באסתמה, ועוד. מרצי הקורס נבחרו בקפידה; הם לא רק קלינאים, הם לא רק מרצים מהטובים שיש, אלא שהינם גם שותפים למחקרים רבים אשר מפתחים את התחום בו הם עוסקים.

 

מתכונת ההוראה:

אתר למידה אינטרנטי ומפגשים פרונטליים

קהל היעד:

                       

הקורס מיועד למתמחים ברפואת ילדים, למתמחי-על ולרופאי ילדים ומשפחה מומחים המעוניינים להעשיר את הידע שלהם בתחומים מרכזיים אלה של רפואת הילדים.

המועד:

ימי שלישי, אחת לשבועיים לפי התאריכים המצורפים

בין השעות 16:15 – 19:45

המקום:

בניין הפקולטה לרפואה

נוכחות:

אישור לימודים סמסטריאלי יינתן רק אם הלומד השתתף בלפחות 75% מהמפגשים

 

נקודות זכות:

15 נקודות לסמסטר א, 20 נקודות לסמסטר ב, בכפוף לאישור המועצה המדעית

שכר לימוד:

1,250 ₪ לסמסטר

הרשמה:

https://medicine-cme.tau.ac.il/produsityuniversity/#/register

 

 

 

 

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive