ברכות לפרופ' יוסף משהראוי שזכה באות למעורבות חברתית מעיריית תל אביב-יפו 

פרופ' משהראוי פועל רבות לשותפות יהודית ערבית בכל תחומי החיים בעיר

03 ינואר 2023
ברכות לפרופ' יוסף משהראוי שזכה באות למעורבות חברתית מעיריית תל אביב-יפו

 

פרופ' יוסף משהראוי, ממונה מוסדי לשילוב האוכלוסייה הערבית באוניברסיטה ומומחה לשיקום אורטופדי ועמוד שדרה בחוג לפיזיותרפיה, ביה״ס למקצועות הבריאות בפקולטה לרפואה זכה לאות מעורבות חברתית בטקס חגיגי שהתקיים מטעם העירייה.

 

עיריית תל אביב-יפו מעניקה בכל שנה את אות העיר ליחיד או לקבוצה על מעורבות/פעילות חברתית קהילתית יוצאת דופן ולמשך מספר שנים. פרופ' יוסף משהראוי תושב יפו מזה דורות רבים, פועל רבות לעידוד ההשכלה הגבוהה ביפו ומחוצה לה, והעלאת המודעות בנושא בקרב החברה הערבית. 

 

פרופ' מרק שטייף ופרופ׳ יוסף משהראוי

 

 

מנימוקי ועדת הפרס: 

 

כפרופ' באוניברסיטת ת"א, פרופ' משהראוי פועל לקליטה של אוכלוסייה ערבית באופן כללי ובפרט מיפו. במסגרת שיתוף פעולה עם מנהל החינוך בעיריית תל אביב-יפו הוא מסייע בבניית סיורים מותאמים לתלמידי התיכון באוניברסיטת ת"א, במטרה לאפשר להם היכרות עם העולם האקדמי ולעודד אותם לשאוף להשכלה גבוהה בחייהם. 

 

בנוסף, הוא מסייע בהתנדבות מזה שנים לצוותי מנהל חינוך בעיריית ת״א בבניית תוכניות מותאמות לעידוד השכלה גבוהה עבור תלמידי התיכון; לאחרונה, הוא הוביל בהצלחה עם המשרד לשוויון, מגוון וקהילה באוניברסיטה לפתיחה שנת מעבר אקדמית ייחודית לחברה הערבית ביפו ובשאר ערי הארץ בשם "קימם" בשיתוף עיריית ת"א -יפו, אוניברסיטת ת"א, עמותת אג'יק וקרן יד הנדיב. שנת המעבר כוללת תכנים אקדמיים, תכנים של מעורבות חברתית וקהילתית, היכרות עם עולם האקדמיה, חיזוק השפה העברית והאנגלית והכנה למבחן הפסיכומטרי.

 

פרופ' יוסף משהראוי פועל רבות לשותפות יהודית ערבית בכל תחומי החיים בעיר ונותן הרצאות בהתנדבות לקבוצות תלמידים מרחבי העיר במרכז הערבי-יהודי שקיים ביפו. הוא מאמין שאם נכיר את התרבות של האחר נלמד גם לכבד את האחר ללא הבדל דת גזע מין ולאום.

 

פרופ' יוסף משהראוי: "אני גאה ושמח מאוד לקבל יחד עם משפחתי חבריי היקרים ועמיתים לעבודה את אות ראש העיר למעורבות חברתית על רקע פעילותי רבת השנים בתחום עידוד ההשכלה הגבוהה בחברה הערבית ועידוד לחיים משותפים בין ערבים ויהודים.

זוהי אות הוקרה שנותנת לי עוד אנרגיות להמשיך ולפעול למען חברה טובה יותר ומשכילה יותר ללא הבדל דת גזע מין ולאום. אני מאמין בכל מאודי באמירה ש״אם מכירים לא מפחדים״.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>