ברכות למנויים החדשים

 

ד"ר טוני גוטנטג

ד"ר גוטנטג מצטרפת השנה למחלקה לחינוך רפואי בדרגת מרצה בכירה. 

ד"ר גוטנטג היא בעלת תואר ראשון, שני ושלישי בפסיכולוגיה ו-MBA מהאניברסיטה העברית בירושלים, בהצטיינות יתרה. השלימה פוסט דוקטורט בפסיכולוגיה חינוכית בבית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית, ופוסט דוקטורט בפסיכולוגיה באוניברסיטת טורונטו ובאוניברסיטת מלבורן. 


ד"ר גוטנטג חוקרת היבטים חברתיים ורגשיים בחינוך בכלל ובחינוך רפואי בפרט. למשל, באיזה אופן ניתן לסייע לרופאים להיות יותר אמפתיים כלפי מטופליהם? כיצד נוכל למתן שחיקה בקרב עובדי מקצועות הבריאות? האם ניתן לשפר למידת סטודנטים לרפואה באמצעות שיח לימודי פורה? 


המחקר של ד"ר גוטנטג הוא אינטרדיסיפלינארי (פסיכולוגיה, התנהגות ארגונית, חינוך, פסיכומטריקה), תוך שימוש בשיטות מחקר מגוונות (ניסויים, סקרים, מחקרי יומנים).
ד"ר גוטנטג מקבלת סטודנטים בשנה האקדמית הקרובה.

 

 

ד"ר מור סבאן PhD

הינה חברת סגל חדשה בחוג לסיעוד בבית הספר למקצועות הבריאות בפקולטה לרפואה.

ד"ר סבאן בוגרת תואר ראשון בסיעוד, בעלת שלושה תארים שניים (סיעוד, בריאות הציבור ורפואת חירום), ותואר דוקטור במסלול ישיר מאוניברסיטת חיפה בתחום של תהליכי קבלת החלטות והשפעתם על איכות הטיפול במחלקה לרפואה דחופה. בין השנים 2020-2021 השלימה השתלמות בתר-דוקטורית במחלקה למדיניות וניהול מערכות בריאות, בתחום שימוש מערכות תומכות החלטה ברפואה באוניברסיטת בן גוריון. כיום מעמיקה ד"ר סבאן את השכלתה האקדמית בתחום מדעי הנתונים (Data science) עם התמחות בלמידת מכונה (Machine learning), באוניברסיטת בר אילן. 


במקביל לעשייתה האקדמית משמשת ד"ר סבאן כחוקרת בכירה ביחידה למדיניות והערכת טכנולוגיות רפואיות במכון גרטנר לחקר אפידמיולוגיה ומדיניות בריאות. במסגרת עבודתה במכון שימשה ד"ר סבאן כמנהלת תחום מדידת זמני המתנה בבתי החולים בישראל במסגרת פרויקט של משרד הבריאות, והובילה פרויקט לאומי להטמעת מערכת תומכת החלטה בהזמנת בדיקות הדמיה (ESR iGuide). 


עבודתה האקדמית כמו גם המעשית כוללת היבטים של שיפור מדיניות הבריאות, כדוגמת פיתוח מתודולוגיה למדידת זמני המתנה לניתוחים אלקטיביים ופיתוח מודלי אופטימיזציה להקצאה מיטבית של משאבים במערכת הבריאות.
מחקריה של ד"ר סבאן מתמקדים בתהליכי קבלת החלטות בשדה הקליני והשפעתם של מערכות תומכות החלטה על תהליכי קבלת החלטות ברפואה. בשנים האחרונות שותפה ד"ר סבאן במחקרים חלוציים בתחום של אבחון מצבים מסכני חיים מרחוק (כדוגמת Stroke) באמצעות שימוש במערכות המבוססות בינה מלאכותית. 

 

ד"ר וויליאם סבן (וויל) PhD

ד"ר ויליאם סבן (וויל) הוא חבר סגל בחוג לריפוי בעיסוק, בית הספר למקצועות הבריאות, בפקולטה לרפואה. ד"ר סבן השלים את הדוקטורט בנוירופסיכולוגיה קלינית במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה. לאחר מכן, הוא השלים את הכשרת הפוסטדוקטורט באוניברסיטת ברקלי בקליפורניה, בה קיבל את מלגת רוטשילד היוקרתית. מחקרו של ד"ר סבן בוחן איך אזורים תת-קורטיקלים, אשר נמצאים מתחת לקליפת המוח, מעורבים בקוגניציה. עד היום, וויל השתמש בשיטות מחקר שונות: 1) מחקרי לזיות, 2) נבדקים בריאים באמצעות מניפולציה סטריאוסקופית, ו 3) מדעי המוח השוואתיים באמצעות דג הקשת כדי לחקור איך אזורים תת-קורטיקלים תומכים בקוגניציה (קשב, מתמטיקה, למידת רצפים). 

 

כיום, ד"ר סבן מתמקד במחקר נוירופסיכולוגי הבוחן את תפקיד הצרבלום וגרעיני הבסיס בקוגניציה. הוא חוקר אוכלוסיות חולים שונות עם ניוון בצרבלום (אטקסיה צרבלרית) או בגרעיני הבסיס (פרקינסון). כדי לקדם מחקר נוירופסיכולוגי באופן יעיל יותר, ד"ר סבן פיתח ויישם פלטפורמה חדשנית (PONT) למחקר נוירופסיכולוגי המתבצע באופן מקוון בארה"ב. בנוסף, הוא מפתח פלטפורמה למחקר נוירופסיכולוגי מקוון בישראל (iPONT), מיזם משותף לאוניברסיטת תל אביב ובית חולים איכילוב, המתמחה בהערכה קוגניטיבית המתבצעת מרחוק לאוכלוסיות חולים כגון פרקינסון, אטקסיה צרבלרית, ודיסלקציה. היתרון המרכזי של הערכה נוירופסיכולוגיות מקוונת הוא שניתן לאסוף כמויות נתונים גדולות במשך זמן קצר. מטרת מחקרים אלו היא לאתר גורמי סיכון ומאפיינים קוגניטיביים למחלות נוירולוגיות שונות. באמצעות כמות הנתונים הגדולה הנאספת מרחוק, ובעזרת אלגוריתמים ומודלים חישובים של בינה מלאכותית, הפרויקטים מתמקדים בלאפיין תתי קבוצות ואת הפרוגנוזה של מחלות נוירולוגיות, מה שיוביל לאיתור מוקדם ופיתוח שיטות התערבות קוגניטיביות יעילות יותר.

 

ד"ר נועה לם PhD

ד"ר נועה לם הינה חברת סגל חדשה במחלקה לגנטיקה מולקולרית של האדם וביוכימיה בפקולטה לרפואה.


ד"ר לם השלימה את לימודי הדוקטורט שלה במחלקה לגנטיקה של האוניברסיטה העברית בירושלים. היא סיימה השתלמות בתר-דוקטורט קצרה באוניברסיטה העברית לפני שהמשיכה להשתלמות בתר-דוקטורט נוספת ב-        Children’s Medical Research Institute (CMRI)  סידני, אוסטרליה.


לד"ר לם הוענקה מלגת בתר-דוקטורט מהקרן הישראלית לחקר הסרטן (ICRF) ומלגת חוקרת צעירה מטעם המכון לחקר הסרטן של מדינת ניו-סאות-ווילס, אוסטרליה. המחקר של ד"ר לם חוקר את השינויים המבניים, הארכיטקטוניים והפיסיקליים של גרעין התא בתגובה לשיבושים בשכפול הדנ"א (עקת רפליקציה) ואיך שינויים אלו מווסתים את תיקון הדנ"א בזמן ובמרחב. עקת רפליקציה הינה סממן מובהק של תאי סרטן; לכן, יש חשיבות עליונה להבנת המנגנון בעזרתו תאי סרטן רוכשים עמידות לעקה זו. ד"ר לם נעזרת בגישות ניסוייות שונות ובמגוון טכניקות מדעיות כולל ביוכימיה, פרוטאומיקה, מיקרוסקופיה מתקדמת בתאים חיים, וכלים מותאמים לניתוח תמונות כדי להתקדם בהבנה של ביולוגיית הגרעין.

ד"ר לם שואפת לשלב מחקר בסיסי ויישומי כדי לזהות ולעכב את החלבונים המקנים לתאי סרטן עמידות לעקת רפליקציה. 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>