מוסמך בריאות הציבור (MPH) במסלול ניהול מערכות בריאות

 

ראש המסלול: פרופ' גבריאל חודיק

מרכז אקדמי ויועץ המסלול: ד"ר תומר זיו (zivtome@tauex.tau.ac.il​)

מזכירת התכנית: גב' ליבי מנור (libby10@tauex.tau.ac.il , mazkirutmph@tauex.tau.ac.il)

 

התואר המוענק על ידי התכנית:

מוסמך אוניברסיטה בבריאות הציבור במסלול ניהול מערכות בריאות

Master of Public Health in Health System Administration

 

על התכנית

בעידן הרפואה המנוהלת, בה קיים דגש על הצורך בקיצוב והגבלת ההוצאה לבריאות, יותר ויותר אנשי צוות רפואי בכל הדרגות והתחומים נדרשים לידע והבנה בתחומי הניהול. חלקם, משמשים כבר כיום בעמדות ניהול ומעוניינים לשפר את הכלים שבידיהם וחלקם האחר מתכוונים להכשיר עצמם לקראת תפקיד ניהולי או לרכוש ידע על מנת להיות חלק מתהליכי השיפור המתחוללים במערכת הבריאות.

בית הספר לבריאות הציבור שבפקולטה לרפואה, אשר מהווה את הבית הטבעי של כלל צוותי הרפואה, שם לעצמו למטרה לענות על הצורך שנוצר ולתת הכשרה אקדמית מקיפה בתחום הניהול על בסיס לימודי תואר שני בבריאות הציבור.

המסלול ב"ניהול מערכות בריאות" בא להכשיר סטודנטים ברמה מדעית ויישומית גבוהה בתחומי הניהול על בסיס ידע והבנה בתחום בריאות הציבור, אשר הינו הכרחי להבנת המאפיינים הייחודיים של תחום ניהול זה. הלימודים במסלול יקנו ידע וכלים מתקדמים לניתוח והבנת מערכת הבריאות, לארגון ולניהול עד לרמת המרפאה והם משלבים לימודי בסיס בבריאות הציבור ולימודים בניהול תוך התמקדות במבנה מערכת הבריאות, במאפייניה ובבעיות הייחודיות לה.

בוגרי המסלול יוכלו להשתלב במגוון תפקידים בשדרה הניהולית של שירותי הבריאות בישראל וכן לשפר את יכולותיהם להבין ולנתח את מערכת הבריאות בהיבטים שונים, לקרוא דו"חות כספים, לערוך ניתוחי עלות-תועלת, לקבל החלטות, לבחון טכנולוגיות חדשות ועוד.

מידע על תכנית הלימודים

מנחים ותחומי מחקר

טפסים ויצירת קשר

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>