סמינרים וכנסים בבית הספר לבריאות הציבור - שנה"ל תש"ף

בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת תל אביב מקיים סמינרים חוגים ובין חוגיים, בהם ניתנים הרצאות במגוון רחב של תחומים בבריאות הציבור הן על ידי מרצי בית הספר והן על ידי אורחים ממוסדות מחקר בארץ ובחו"ל. במסגרת הסמינרים נחשפים המשתתפים למגוון רחב של פעילות מחקרית המתבצעת בבית הספר לבריאות הציבור ובחוגיו השונים בפרט. הסמינר גם מהווה פורום בו יכולים תלמידי ביה"ס להציג את מחקריהם שהסתיימו. בנוסף, מהווים הסמינרים כלי משמעותי של בית הספר ליצירה וחיזוק קשרים אקדמיים עם חוקרים מפקולטות אחרות בתוך האוניברסיטה ומחוצה לה.

הסמינרים מיועדים לתלמידי בית הספר, אך פתוחים לכל המתעניינים בתחום. 

אחראי הסמינרים - ד"ר יפתח גפנר

עוזרת הוראה- גב' מירנה זרייק mirnazureik@mail.tau.ac.il

לוח הסמינרים לשנת הלימודים תש"ף סמסטר א:

תאריך

מרצה

נושא

מיקום

 

יום ד'

20.11.19

 

ד"ר חיים קאופן

ראש המרכז ללימודים אולימפיים,

 המכללה האקדמית בוינגייט

הקשר בין תרבות הגוף לבין אופיין של החברות השונות לאורך ההיסטוריה

 

 

מרבאום

 

יום ג'

17.12.19

 

 

ד"ר ענבל גולדשטיין

מרצה בכירה, מכבי שירותי בריאות

 

הערכת סיכון לשבר אוסטאופורוטי

 

 

שלזאק

 

יום ד'

1.1.20

 

 

ד"ר ישראל היילפרין

הפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל אביב

 

אימון מבוסס תפיסות: מהתיאוריה למעשה

 

 

מרבאום

 

יום ד'

15.1.20

 

 

ד"ר מיכל יעקובוביץ גוון

המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת, מרכז שניידר

השפעות צריכת חלב ומוצריו על גדילה, בריאות העצם, סטאטוס המשקל והרכב גוף בילדים

 

 

מרבאום

 

כנסים המתקיימים במסגרת מרכזי מחקר המסונפים לביה"ס לבריאות הציבור : במסגרת משותפת של בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת תל אביב ומרכזי המחקר המסונפים אליו (המרכז לחקר טרור ביולוגי  והמכון לאפידמיולוגיה וחקר סרטן ע"ש סטנלי סטייר) מתקיימים מספר כנסים מדי שנה בתחומים אלו (2-3 כנסים מדי שנה בתחום המחלות זיהומיות וכנס שנתי אחד  בנושא אפידמיולוגיה  של סרטן).  מידע על כנסים אלו יפורסם כאן וב- לוח המודעות.


 

כנסים המתקיימים במסגרת פורום הטבק מטעם החוג לקידום בריאות: פורום הטבק מטעם החוג לקידום בריאות נוסד כדי לעודד דיון ואינטראקציה בין מדענים ישראליים ובינלאומיים שמתעניינים בתחום בקרת טבק. המפגשים שיתקיימו באוניברסיטת תל אביב יתמקדו בנושאים הנמצאים כיום בדיונים בתוך קהילת בקרת הטבק העולמית. הפורום של אוניברסיטת ת"א מאורגן על ידי פרופ' לורה (לאה) רוזן, ראש החוג לקידום בריאות, בבית ספר לבריאות הציבור, פקולטה לרפואה ע"ש סאקלר. ניתן לפנות אל פרופ' רוזן בדואר אלקטרוני הבא: rosenl@tauex.tau.ac.il.

ההשתתפות במפגשי הפורום אינה כרוכה בתשלום, אך המעוניינים ליטול חלק בפורום, מתבקשים להודיע על כך מראש תוך ציון  שם מלא, כתובת דואר אלקטרוני, והמפגש/ים אליהם מעוניינים להגיע.

כנסים המתקיימים במסגרת פורום המחקר של החוג לקידום בריאות : ההשתתפות במפגשי הפורום אינה כרוכה בתשלום, אך נדרש רישום מוקדם.

נוהל השתתפות בהרצאות סמינריוניות, תואר שני, בית הספר לבריאות הציבור

1. כל סטודנט לתואר שני בביה"ס לבריאות הציבור חייב לצבור במהלך לימודיו לפחות 25 חתימות בגין השתתפות בהרצאות סמינריוניות, למעט תלמידי מסלול MD-MPH ותלמידי מסלולים ייעודיים לבעלי תואר MD  או DMD הנדרשים לצבור במהלך לימודיהם לפחות  15 חתימות.

2. השתתפות בכנס מדעי חיצוני, בידיעת המנחה, שקולה להשתתפות ב – 2 הרצאות סמינריוניות. תאושר השתתפות בשני כנסים חיצונים בלבד (לאורך כל התואר), וזאת בהצגת אישור תשלום / אישור השתתפות בכנס ותג שם בלבד לגב' מירנה זרייק  mirnazureik@mail.tau.ac.il

3. כל סטודנט ינהל רישום של ההרצאות הסמינריוניות בהן השתתף על גבי טופס  "השתתפות בסמינרים" ויחתים אחרי כל השתתפות בסמינר את אחד מעוזרי ההוראה.

להלן מפתח לקבלת חתימות בגין השתתפות בסמינרים:

  • השתתפות בסמינר בית ספרי בימי שלישי או רביעי בשעות הערב – 2 חתימות
  • השתתפות בסמינר בית ספרי בימי שישי – 4 חתימות
  • השתתפות בימי עיון המתקיימים במסגרת בית הספר או חוגים אחרים באוניברסיטת ת"א – 4 חתימות
  • השתתפות בימי עיון / כנסים מחוץ לאוניברסיטה – 2 חתימות לכנס (מוגבל כאמור ל – 2 כנסים / ימי עיון חיצוניים בלבד).

לאחר שישלים הסטודנט את השתתפותו בהרצאות הסמינריוניות כנדרש, יגיש הסטודנט את הטופס המלא של השתתפות בסמינרים למזכירות ביה"ס. על הסטודנט לשמור על העתק טופס זה. הגשת טופס זה תהווה תנאי לסיום לימודיו לתואר.

מומלץ לכל סטודנט המבצע תיזה, במעמד סיום התואר, לתאם מועד ולהציג את תוצאות מחקרו במסגרת סמינר בית ספרי או במסגרות אחרות של ימי עיון או כנסים מדעיים.

 

לאחר שישלים הסטודנט את השתתפותו בהרצאות הסמינריוניות כנדרש, יגיש הסטודנט את הטופס המלא של השתתפות בסמינרים למזכירות ביה"ס. הגשת טופס זה תהווה תנאי לסיום לימודיו לתואר.

יש לצלם את הדף מעת לעת על מנת למנוע מצב בו הסטודנט השתתף במספר סמינרים אך הדף אבד. 

מומלץ לכל סטודנט המבצע תיזה, במעמד סיום התואר, לתאם מועד ולהציג את תוצאות מחקרו במסגרת סמינר בית ספרי או במסגרות אחרות של ימי עיון או כנסים מדעיים.

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive