סמינרים וכנסים בבית הספר לבריאות הציבור - שנה"ל תש"ף

בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת תל אביב מקיים סמינרים חוגים ובין חוגיים, בהם ניתנים הרצאות במגוון רחב של תחומים בבריאות הציבור הן על ידי מרצי בית הספר והן על ידי אורחים ממוסדות מחקר בארץ ובחו"ל. במסגרת הסמינרים נחשפים המשתתפים למגוון רחב של פעילות מחקרית המתבצעת בבית הספר לבריאות הציבור ובחוגיו השונים בפרט. הסמינר גם מהווה פורום בו יכולים תלמידי ביה"ס להציג את מחקריהם שהסתיימו. בנוסף, מהווים הסמינרים כלי משמעותי של בית הספר ליצירה וחיזוק קשרים אקדמיים עם חוקרים מפקולטות אחרות בתוך האוניברסיטה ומחוצה לה.

הסמינרים מיועדים לתלמידי בית הספר, אך פתוחים לכל המתעניינים בתחום. 

אחראי הסמינרים - ד"ר יפתח גפנר

לכל שאלה בנושא הסמינרים ניתן לפנות לעוזרת ההוראה- גב' מירנה זרייק mirnazureik@mail.tau.ac.il

 

לוח הסמינרים לשנת הלימודים תש"ף סמסטר א (הסמינר יתחיל בשעה 18:00):

תאריך

מרצה

נושא

מיקום

 

יום ד'

20.11.19

 

ד"ר חיים קאופמן

 המכללה האקדמית בוינגייט

הקשר בין תרבות הגוף לבין אופיין של החברות השונות לאורך ההיסטוריה

 

 

מרבאום

 

יום ג'

17.12.19

 

 

ד"ר ענבל גולדשטיין

מכבי שירותי בריאות

 

הערכת סיכון לשבר אוסטאופורוטי

 

 

שלזאק

 

יום ד'

1.1.20

 

 

ד"ר ישראל היילפרין

הפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל אביב

 

אימון מבוסס תפיסות: מהתיאוריה למעשה

 

 

מרבאום

 

יום ד'

15.1.20

 

 

ד"ר מיכל יעקובוביץ גוון

המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת, מרכז שניידר

השפעות צריכת חלב ומוצריו על גדילה, בריאות העצם, סטאטוס המשקל והרכב גוף בילדים

 

 

מרבאום

 

אישור נוכחות בסמינר:

החל משנת לימודים תש"ף (2019/20), אישור נוכחות בסמינר יתבצע באמצעות סריקת קוד QR על גבי המסך בסוף הסמינר. 

הסריקה תתבצע דרך המודל באמצעות הטלפון הנייד. תחילה יש להיכנס למודל ולאחר מכן לסרוק את הקוד שיוקרן על המסך. ברוב הטלפונים החכמים קיימת תוכנת סריקת קודים מובנת אשר ניתן לסרוק ממנה. לחילופין, ניתן להוריד כל אפליקציה חינמית לסריקת קוד QR.

על הסטודנט לוודא שהסריקה נקלטה. במקרה של בעיה בסריקה יש לפנות מיד בסיום הסמינר לעוזרת ההוראה. לא יתקבלו פניות על בעיות בסריקה לאחר מכן.

על מנת לקבל אישור נוכחות לכנסים חיצוניים, ניתן להעלות למודל (במקום שרשום כנסים חיצוניים) את תכנית הכנס, אישור הרשמה ותג שם. יאושרו רק כנסים הקשורים לתחום בריאות הציבור. 

סטודנטים ותיקים אשר השתמשו בדפי השתתפות לסמינרים מתבקשים להעלות את דפי ההשתתפות למודל (במקום שרשום הוספת דפי השתתפות בסמינרים), על מנת לקבל את אישור לסמינרים שהיו נוכחים בהם במהלך השנים הקודמות. 

לקראת סיום התואר, לאחר מילוי חובת הסמינרים (השגת 25 חתימות, למעט רופאים שצריכים להשיג 15 חתימות), יש לשלוח מייל למזכירות mazkirutmph@tauex.tau.ac.il. אם הכל תקין, יוזן ציון עובר (200) במידע האישי.

 

מפתח לקבלת חתימות בגין השתתפות בסמינרים:

  • השתתפות בסמינר בית ספרי בימי שלישי או רביעי בשעות הערב – 2 חתימות
  • השתתפות בימי עיון המתקיימים במסגרת בית הספר או חוגים אחרים באוניברסיטת ת"א : שעתיים- 2 חתימות. יום מלא- 4 חתימות.
  • השתתפות בימי עיון / כנסים מחוץ לאוניברסיטה – 2 חתימות לכנס (מוגבל ל – 2 כנסים / ימי עיון חיצוניים בלבד).

 

נוהל השתתפות בהרצאות סמינריוניות, תואר שני, בית הספר לבריאות הציבור:

1. כל סטודנט לתואר שני בביה"ס לבריאות הציבור חייב לצבור במהלך לימודיו לפחות 25 חתימות בגין השתתפות בהרצאות סמינריוניות, למעט תלמידי מסלול MD-MPH ותלמידי מסלולים ייעודיים לבעלי תואר MD  או DMD הנדרשים לצבור במהלך לימודיהם לפחות  15 חתימות.

2.. כל סטודנט ינהל רישום של ההרצאות הסמינריוניות בהן השתתף. 

4. מילוי חובת הסמינרים היא תנאי לסיום התואר.

כנסים המתקיימים במסגרת מרכזי מחקר המסונפים לביה"ס לבריאות הציבור : במסגרת משותפת של בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת תל אביב ומרכזי המחקר המסונפים אליו (המרכז לחקר טרור ביולוגי  והמכון לאפידמיולוגיה וחקר סרטן ע"ש סטנלי סטייר) מתקיימים מספר כנסים מדי שנה בתחומים אלו (2-3 כנסים מדי שנה בתחום המחלות זיהומיות וכנס שנתי אחד  בנושא אפידמיולוגיה  של סרטן).  מידע על כנסים אלו יפורסם כאן וב- לוח המודעות.


 

כנסים המתקיימים במסגרת פורום המחקר של החוג לקידום בריאות : ההשתתפות במפגשי הפורום אינה כרוכה בתשלום, אך נדרש רישום מוקדם.

כנסים המתקיימים במסגרת פורום הטבק מטעם החוג לקידום בריאות: פורום הטבק מטעם החוג לקידום בריאות נוסד כדי לעודד דיון ואינטראקציה בין מדענים ישראליים ובינלאומיים שמתעניינים בתחום בקרת טבק. המפגשים שיתקיימו באוניברסיטת תל אביב יתמקדו בנושאים הנמצאים כיום בדיונים בתוך קהילת בקרת הטבק העולמית. הפורום של אוניברסיטת ת"א מאורגן על ידי פרופ' לורה (לאה) רוזן, ראש החוג לקידום בריאות, בבית ספר לבריאות הציבור, פקולטה לרפואה ע"ש סאקלר. ניתן לפנות אל פרופ' רוזן בדואר אלקטרוני הבא: rosenl@tauex.tau.ac.il.

ההשתתפות במפגשי הפורום אינה כרוכה בתשלום, אך המעוניינים ליטול חלק בפורום, מתבקשים להודיע על כך מראש תוך ציון  שם מלא, כתובת דואר אלקטרוני, והמפגש/ים אליהם מעוניינים להגיע.

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive