מסלול ישיר לדוקטורט

לימודים לתואר PHD מסלול ישיר לדוקטורט

 

זכאים להגיש מועמדות למסלול ישיר לדוק' *:

  1. בעלי תואר "בוגר במדעי הרפואה" (B.Med.Sc.) או במדעים (B.Sc.) בהצטיינות (ציון 90 לפחות).
  2. תלמידי תואר שני, בתום שנת הלימודים הראשונה שהשלימו קורסים בהיקף של 18 ש"ס לפחות, בציון ממוצע של 90 לפחות, לא כולל קורסים עליהם ניתן פטור, או קורסים שבהם הציון הוא עובר.
  3. תלמידי תואר שני, לאחר קבלת אישור על הצעת המחקר ולפני תום שלשה סמסטרים ללימודי תואר שני (ע"פ תקנון התואר השני) ושהשלימו קורסים בהיקף של 18 ש"ס לפחות, בציון ממוצע של 90 לפחות, לא כולל קורסים עליהם ניתן פטור. 

* במקרים מיוחדים, ועדת הדוקטורט תשקול קבלה של תלמידי מוסמך במדרשה, אשר סיימו שנה א' של לימודי המוסמך בממוצע ציונים של 88 ומעלה, וזאת על בסיס מצוינות מחקרית ועל סמך הצגת הישגים בתחום ( למשל, פרסום מאמר ).

* תלמידי בית ספר למקצועות בריאות יוכלו להגיש מועמדות רק לפי התנאים בסעיף 3.

 

הליך המעבר למסלול ישיר לדוק' לתלמידי תואר שני 

תלמידי מוסמך המבקשים לעבור למסלול ישיר לדוק' לאחר שניים או שלושה סמסטרים, יתבקשו להגיש ביחד עם על טפסי הקבלה גם את תכנית הכשירות לדוק', המבוססת על תוצאות המחקר עד כה. התיק יעבור לבדיקת ועדת דוק' ולא לוועדת הקבלה לדוק'. ועדת דוק' תמנה לתלמיד ועדת כשירות מקצועית, אשר תעריך את תכנית המחקר, תעריך את כשירות התלמיד ותאשר ( או תדחה ) את קבלתו למסלול הישיר לדוק'.

לפרטים אודות תהליך הקבלה לתואר שלישי >>

 

 

מהלך לימודים

תלמיד במסלול הישיר יידרש להשלים מכסת לימודים זהה בהיקפה ללימודי התואר השני בפקולטה לרפואה, כמתחייב מתקנון לימודי תואר שני.

  • מועמדים שהתקבלו על סמך הצטיינות בתואר הראשון, יחויבו להשתתף בשנת הלימודים הראשונה במדרשה בקורסים מתקדמים בהיקף של 18 ש"ס לפחות, ולקבל בהם ציון ממוצע של 90 לפחות. ביתרת הקורסים הנדרשים על התלמיד לקבל ציון 80 לפחות, בכל קורס. בנוסף, נדרש המועמד להגיש תכנית מקוצרת להצעת מחקר (שלשה עמודים) ולהבחן ב"בחינת כשירות" תוך 9 חודשים מקבלתו למסלול זה.
  • מועמדים שהתקבלו למסלול הישיר על סמך הצטיינותם (18 ש"ס בציון ממוצע 90) בלימודי התואר השני (ביתרת הקורסים הנדרשים, על התלמיד לקבל ציון 80 לפחות, בכל קורס), יעברו "בחינת כשירות" תוך שלשה חודשים מקבלתם למסלול זה .

לפרטים נוספים לגבי הצעת המחקר המקוצרת ובחינת הכשירות לחץ כאן.

מועמד שעמד בהצלחה בבחינת הכשירות (בציון 90 לפחות) יתקבל כתלמיד שלב א'.

 

חובות תלמיד שלב א'

  • על התלמיד לסיים את יתרת מכסת הקורסים כמתחייב בתואר השני, בציון של 80 לפחות בכל קורס. אם צבר במהלך לימודיו קורסים נוספים בציון 80 ומעלה, יחושבו קורסים אלה להשלמת מכסת השעות הנדרשות במסלול זה.
  • תלמיד שלב א' חייב בשיעורי חובה המחייבים את תלמידי התואר השלישי, ויהיה פטור מ-10 ש"ס שעורי בחירה בקורסים מתקדמים.
  • תלמיד יגיש לאישור הועדה היחידתית הצעת מחקר מפורטת, בהסכמתו ובחתימתו של המנחה, תוך 6 חודשים מאישור קבלתו כתלמיד שלב א' (או באישור מיוחד של הועדה היחידתית, תוך שנה ממועד זה).

חובת תלמיד שלב ב' - ראה במסלול רגיל 

 

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>