מיקולוגיה לרופאים

הרחב הכל
מבוא ומטרות

מיקולוגיה רפואית עוסקת במיקרוביולוגיה וקליניקה של זיהומים פטריתיים באדם. זיהומים אלו גורמים למגוון עצום של מחלות, מזיהומים שטחיים של עור, תת עור וריריות, ועד לזיהומים עמוקים היכולים לערב כל איבר ומערכת בגוף האדם. 

זיהומים פטריתיים של העור והריריות הם בין הזיהומים השכיחים ביותר, ואחראים למספר רב של פניות לטיפול רפואי בתחומי הרפואה הראשונית, רפואת העור ורפואת הנשים. 

זיהומים פטריתיים עמוקים פוגעים בעיקר בחולים מדוכאי חיסון, בחולים לאחר ניתוחים מורכבים ובחולים הנזקקים לטיפול נמרץ. בעשורים האחרונים חלה עליה משמעותית במספר החולים המשתייכים לקבוצות סיכון אלו, ובהתאמה עליה בשכיחותם של זיהומים פטריתיים חמורים. כיום, רופאים מכל תחומי הרפואה צפויים להתקל בחולים עם זיהומים פטריתיים פולשניים, ונדרשים לכן לידע בסיסי במיקולוגיה, הכולל הכרות עם מופעים קליניים של זיהומים פטריתיים, שיטות אבחון וגישות טיפוליות.

בקורס זה נכסה עקרונות בסיסיים במיקולוגיה, ומאפיינים ייחודיים לזיהומים פטריתיים בתחומי רפואה שונים, כגון רפואת עור, נשים, אף אוזן גרון, עיניים, ריאות, נוירולוגיה, רפואת מטיילים ורפואת ילדים. נלמד על שיטות האבחון המעבדתיות הקלאסיות, וכן שיטות מולקולריות מתקדמות שפותחו בשנים האחרונות. כמו כן, נכיר את מגוון התרופות הזמינות לטיפול בפטריות, כולל תרופות שנוספו לארסנל הטיפולי בשנים האחרונות או שנמצאות כעת בשלבי מחקר קליני.

מתכונת

מפגשי On-line בפלטפורמת ZOOM

צוות הקורס

רכזי הקורס: פרופ' אסתר סגל | פרופ' רונן בן עמי

תכנית הקורס

לצפייה>>

* ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים.

קהל יעד

רופאים מכל התחומים

תינתן גם אפשרות השתתפות ללא רופאים, במידה ועיסוקם משיק לתחום, וההשתתפות יכולה להעשיר את הידע בתחום ולהביא לקואורדינציה טובה יותר בין הקלינאים והצוות המעבדתי.

מועד

ימי ראשון בין השעות: 16:00-18:00

שכ"ל והרשמה

1,250 ש"ח.

הרשמה מקוונת כאן

מידע נוסף

נוכחות: אישור לימודים סמסטריאלי יינתן רק אם הלומד השתתף בלפחות 75% מהמפגשים.

נקודות זכות: בכפוף לאישור מועצה המדעית.

יצירת קשר

מזכירות לומדים

cmetau@tauex.tau.ac.il

WhatsAppכ: 050-2557530

03-6409797 | 03-6409229

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>