לימודי תואר שני בחוג לסיעוד בשילוב עבודה כאחים ואחיות מוסמכים במחלקות הקורונה ברחבי הארץ

קראו את המאמר מאת פרופ' צביה בר נוי (ראש תכנית המוסמך) וד"ר מיכל יצחקי (ראש החוג לסיעוד). בתמונות: מוריה סולימן, סטודנטית בתכנית המוסמך במסלול תיזה ואחות מוסמכת במחלקת טיפול נמרץ קורונה, המרכז הרפואי שיבא, תל-השומר. סיון שלמה, סטודנטית מתכנית המוסמך במסלול מינהל ואחות מוסמכת במחלקת טיפול נמרץ קורונה פנימי-נשימתי, בית חולים מאיר.

לימודי תואר שני בסיעוד בשילוב עם עבודה במחלקות קורונה
לימודי תואר שני בסיעוד בשילוב עם עבודה במחלקות קורונה

לימודי תואר שני בחוג לסיעוד בשילוב עבודה כאחים ואחיות מוסמכים במחלקות הקורונה ברחבי הארץ

מאמר מאת: פרופ' צביה בר נוי (ראש תכנית המוסמך) וד"ר מיכל יצחקי (ראש החוג לסיעוד)

 

הסטודנטיות והסטודנטים בתכנית המוסמך (תואר שני) בחוג לסיעוד הינם אחים ואחיות מוסמכים העובדים בתפקידים בכירים במערכת הבריאות, במקביל ללימודיהם באקדמיה. עם התפרצות מגיפת הקורונה, מערכת הבריאות החלה לעבוד במתכונת חירום.

כתוצאה, במהלך כל הסמסטר הם התמודדו עם הלימודים המקוונים תוך כדי עבודה במתכונת חירום: חלק ניכר מהם עובדים במחלקות קורונה (מבוגרים, ילדים וחדרי לידה). העבודה הינה במשמרות של 12 שעות, בקפסולות של צוותים קבועים, על מנת למנוע בידוד של צוותים שלמים, במיגון מלא, המקשה לתקשר, להביע רגשות ולתמוך במטופלים. למותר לציין את הלחץ הרב הכרוך בעבודה עם חולים הנמצאים בבידוד, ללא משפחה מלווה, וחשש מתמיד מהדבקה.

הלימודים בתכנית המוסמך מתקיימים יום בשבוע והעבודה במשמרות קבועות, ללא אפשרות החלפה, יצרו לעיתים קושי להשתתף בכל השיעורים והתרגולים.

הסגל האקדמי, שמורכב אף הוא מאחים ואחיות מוסמכים בעלי תואר שלישי, בא לקראתם וסייע להשיג את מטרות הלמידה: הסטודנטים השלימו חומר באמצעות השיעורים המוקלטים, הגישו את כל המטלות האקדמיות ועמדו בהצלחה בבחינות.

מכיוון שכל אחד מהסטודנטים עובד בבתי חולים או במרפאות שונות ברחבי הארץ, הבחינות היו מקוונות וכך נמנע הסיכון של חשיפתם האחד לשני.

מוריה סולימן, סטודנטית בתכנית המוסמך במסלול תזה משתפת: "אנחנו עובדים במתכונת חירום של 12 שעות ומשקיעים מאמצים רבים כדי לשלב בין העבודה בעידן הקורונה לבין הלימודים והחיים האישיים. אבל... יש תחושה של שליחות ואחריות עצומה כלפי החולים הללו, כי מעבר להיותנו המטפלים שלהם, אנחנו מרגישים כמו המשפחה שלהם (מכיוון שהם לא רואים את המשפחה כמעט פנים אל פנים)".

 


בתמונות שלמעלה:

מוריה סולימן, סטודנטית בתכנית המוסמך במסלול תיזה ואחות מוסמכת במחלקת טיפול נמרץ קורונה, המרכז הרפואי שיבא, תל-השומר

סיון שלמה, סטודנטית מתכנית המוסמך במסלול מינהל ואחות מוסמכת במחלקת טיפול נמרץ קורונה פנימי-נשימתי, בית חולים מאיר

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>