טיפול בטראומה מינית - מקוון בזמן אמת - תשפ"א

החוג לפסיכיאטריה

טיפול בטראומה מינית: לימודי תעודה להכשרה קלינית אינטגרטיבית

Sexual Trauma - קורס מקוון בזמן אמת

      

לאור המצב, הקורס עובר למתכונת הוראה מקוונת בזמן אמת

ראש החוג:

פרופ' גיל זלצמן

מרכזי הקורס:

ד"ר שמואל הירשמן, ד"ר ענבל ברנר, גב' עמליה בן משה, גב' עדנה לודמיר

מטרות הלימודים:

הכשרת אנשי מקצוע מומחים בתחום הטיפול בטראומה מינית. בניית קשר בין השדה האקדמי לשדה הטיפולי ולימוד קשת רחבה של שיטות טיפול על פני הרצף הטיפולי (מרפאתי, אשפוז יום ואשפוז מלא).
התוכנית תתמקד גם בדיסוציאציה כהיבט מרכזי בהתפתחות ובקליניקה של טראומה מינית וטראומה מורכבת. המשגת החוויה הדיסוציאטיבית ומתן כלים לעבודה הטיפולים המעשית. דגש על מתן טיפול מותאם ורגיש תרבות למגוון התרבותי והחברתי הקיים בישראל.

מתכונת ההוראה:

לאור המצב, הלימודים יתקיימו במתכונת הוראה מקוונת בזמן אמת

4 סמסטרים (שנתיים) יום אחד בשבוע בין השעות 16:00 - 19:30 (ארבע שעות אקדמיות), סה"כ - 224 שעות הוראה באוניברסיטה הכוללות: הרצאות פרונטליות של מיטב המומחים בתחום בארץ, הרצאות וידאו עם מומחים מהעולם, סדנאות התנסות מעשית (Workshops) וביקורים במרכזי טיפול בפריסה ארצית. 
פרקטיקום חובה (408 שעות התנסות בשטח) באחד המרכזים הטיפוליים הבאים - מרכז ברה"ן לב השרון או המרכז הרב תחומי- "בנפשנו, בית חם". 
הפרקטיקום כולל טיפול פרטני בארבעה מטופלים, אותם יבצעו הסטודנטים, תחת הדרכה במרכזים הטיפוליים השותפים לתכנית. תקופת הפרקטיקום תכלול גם תקופת התנסות במסגרת אינטנסיבית של טיפול יום בת 9 שבועות (במהלך תקופה זו נדרשים 2 בקרים בשבוע).

הפרקטיקום מתקיים בשעות שונות, בהתאם לצרכים של כל מרכז. בדרך כלל מדובר על יום בשבוע (בערך 4-5 שעות טיפול ושעת הדרכה. קיימת אופציה בחלק מהמרכזים לקיים גם ישיבת צוות או הדרכה קבוצתית אחת לכמה שבועות), בשעות הבוקר/צהריים או אחה"צ. במשך התכנית יש תקופה של  10 שבועות של השתתפות בטיפול יום, בו נדרשים 2 בקרים בשבוע.

האחריות למציאת המטופלים והפניה לטיפול היום תהיה על ידי המסגרות השותפות לתוכנית. בזמן הפרקטיקום תינתן הדרכה קבוצתית במסגרת הלימודים והדרכה פרטנית במסגרת הטיפולית.

לצורך ההכשרה על המשתתפים לעבור חיסונים בהתאם לנדרש במוסד המארח

דרישות הקורס:

אישור לימודים על כל סמסטר. נדרשת נוכחות של לפחות 80% בכל אחד מהסמסטרים. אישור חתום ע"י מדריך מוסמך מטעם רכזי הקורס, אודות סיום תקופת 2 ההתנסויות הקליניות: התנסות שטח-טיפול פרטני והדרכה והתנסות במסגרת אינטנסיבית של טיפול יום. מעבר בהצלחה של פרויקט הגמר / כתיבת עבודה מסכמת.

קהל היעד:

מטפלים בעלי תואר MA לפחות מתחום בריאות הנפש (פסיכולוגים, עו"ס קליניים, מטפלים בהבעה ויצירה) ומתמחים ומומחים בפסיכיאטריה ובפסיכיאטריה של הילד והמתבגר.
הקבלה מותנית בראיון קבלה.

המועד:

ימי שלישי

בין השעות 16:00 – 19:30

המקום:

למידה מקוונת בזום

נקודות זכות:

לרופאים בלבד: 25 נקודות לסמסטר

שכר לימוד:

9000 ₪ שנתי | 18,000 ₪ דו שנתי  (4 סמסטרים) – לתוכנית מלאה

2,500 ₪ הרשמה לקורס המבוא בלבד (שנה א' סמ' א'). 

* ניתן להירשם לקורס המבוא בסמסטר א' ללא קשר להרשמה לתוכנית המלאה. קורס זה פתוח למטפלים ממקצועות הבריאות. 

להרשמה לחץ כאן

פתיחת הקורס מותנית במספר הנרשמים.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive