פרופ' מיכל יצחקי קודמה לפרופסור חבר 

ברכות חמות

20 יולי 2023
פרופ' מיכל יצחקי שקודמה לפרופסור חבר 

 

פרופ' יצחקי היא ראש תכנית המוסמך ומרצה בכירה בחוג לסיעוד, בבית ספר למקצועות הבריאות.  

 

שימשה בעשור האחרון כראש התכנית של התואר הראשון בסיעוד ולאחר מכן כראש החוג לסיעוד.

 

פרופ' יצחקי היא האחות המוסמכת הראשונה בארץ שסיימה את התואר השלישי במסגרת המסלול הישיר לדוקטורט. בעבר עבדה כאחות מדריכה קלינית במחלקה הכירורגית-אונקולוגית בביה"ח שיבא ובמקביל סיימה את לימודי התואר השלישי בחוג לסיעוד באוניברסיטת תל אביב. היא סיימה את לימודי הפוסט דוקטורט במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת בר אילן. 

 

מחקרה מתמקד בניהול רגשות של מטופלים, מטפלים עיקריים וצוות רב מקצועי בסיטואציות מורכבות, מאתגרות ותובעניות במצבי בריאות וחולי. היא חושפת את עולם הרגשות וההתמודדות עם פערים בין רגשות נחווים לבין רגשות מצופים במצבי דחק מגוונים: מצבי חירום, סיטואציות של אלימות במערכת הבריאות, דילמות רב תרבותיות, מחלות נפש, מחלות סופניות ומחלות כרוניות (כגון פיברומיאלגיה). בחינת הרגשות הנחווים וההתמודדות עמם כוללת במחקריה התייחסות לחיזוק החוסן האישי והחוסן הצוותי – הקבוצתי, הן של המטופלים ובני משפחותיהם והן של הצוות המטפל.

 

מחקר בהנחייתה שהתפרסם לאחרונה עסק בניהול רגשות וחוסן של צוות רפואי וסיעודי המטפל באוכלוסייה פלסטינית בבית חולים לילדים, בצל אתוס הסכסוך הישראלי-פלסטיני ואתוס מקצועות הטיפול. במחקר הזה היא פיתחה כלי-מחקר לבדיקת ניהול רגשות ושולבו שיטות חקירה כמותיות ואיכותניות. ממצאי המחקר הראו, שכשירות תרבותית ושפתית הינה משמעותית לצורך ניהול הרגשות, הגברת החוסן האישי והבנת צרכיהם הייחודיים של המטופלים.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>