ד"ר אורן אסמן מקבל קביעות

החוג לסיעוד בבית הספר למקצועות הבריאות

18 דצמבר 2022
ד"ר אורן אסמן מקבל קביעות

 

ד"ר אסמן הוא חבר סגל בכיר בחוג לסיעוד, בית הספר למקצועות הבריאות. הוא מייסד ומנהל משותף של המרכז לביואתיקה ולמשפט באוניברסיטת תל אביב.

 

עבודת הדוקטורט שלו (באוניברסיטה העברית) עסקה בכשרות משפטית על רקע נפשי במשפט הישראלי -  הן בבתי הדין השרעיים והן בבתי הדין הרבניים.

תפקידו כיושב ראש בוועדות פסיכיאטריות מחוזיות העוסקות באשפוז כפוי, בא לידי ביטוי בתחומי המחקר שלו.  לאחר השלמת הדוקטורט הצטרף ד"ר אסמן לפרוייקט המוגבלויות של בית הספר למשפטים באוניברסיטת הרווארד, בהובלתו של פרופ' מייקל סטיין ולתכנית של בית הספר לרפואה בהרווארד בנושא פסיכיאטריה ומשפט, שמובילים פרופ' תום גוטהייל ופרופ' הרולד בורשטיין.

בהמשך, גייס ד"ר אסמן את תמיכתם של מובילי המרכז לביואתיקה של בית הספר לרפואה בהרווארד בהקמת המרכז לביואתיקה ולמשפט באוניברסיטת תל אביב. תפקידו של ד"ר אסמן כיו"ר משותף של פורום בריאות הנפש בוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין בישראל אפשר לקיים מספר אירועים רבי משתתפים בנושאי משפט ורפואה במהלך תקופת הקורונה. 

bioethics.sites.tau.ac.il

 

מגיפת הקורונה הציבה במרכז סוגיות ביואתיות שנוגעות למדיניות בריאות הציבור, הקצאת משאבים, אתיקה במחקר רפואי, היענות ציבורית להמלצות בריאותיות, פרטיות וזכויות אדם בזמן חירום.

ד"ר אסמן חוקר נושאים אלו מנקודת מבט נורמטיבית וכן מזוויות קוגניטיביות והתנהגותיות. הוא חובר לפסיכיאטרים, פסיכולוגים, אחיות ומשפטנים במחקר שמחבר אתיקה מבוססת מקרים עם מדיניות, וראיות אמפיריות עם טענות נורמטיביות. חלק משמעותי ממחקריו מתמקדים בבריאות נפש, משפט ואתיקה. 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>