קורס חדש בסוכרת

הקורס נועד להקנות לרופא הראשוני את מירב הכלים לאבחון, טיפול, וליווי חולים הסובלים מסוכרת.

 

קורס סוכרת *

Diabetes  

סילבוס להורדה

מרכזת הקורס:

ד"ר עופרי מוסנזון

ועדה מייעצת:

פרופ' קרן תורג'מן, ד"ר ג'ונתן ארבל, ד"ר יואל טולדנו

 

מטרות הלימודים:

 

 

 

 

 

 

 

 

מחלת הסוכרת הינה מגפה ששכיחותה ממשיכה ועולה בארץ ובעולם וזאת במקביל לעליה בהשמנה ובאורח החיים הישבני. לאור זאת, מירב חולי הסוכרת מטופלים עכשיו, ויטופלו בעתיד על ידיי הצוותים ברפואה הראשונית. חלק נכבד מחולי הסוכרת סובלים גם ממרכיבים נוספים של התסמונת המטבולית (כגון השמנה, יתר ל"ד, דיסליפידמיה ועוד), ורבים עלולים לסבול מסיבוכי מחלתם באיברי גוף שונים (כליות, עיניים, לב ועוד). הטיפול בחולה הסוכרתי הינו מורכב וכולל התייחסות לכול התחומים הללו ועוד רבים נוספים תוך העצמה של המטופל ומשפחתו לצורך רתימתם לטיפול כרוני במחלה. בנוסף, מגוון האפשרויות הטיפוליות הוא רחב ודורש התאמה אישית וכמות המידע הרפואי בתחום עולה בקצב מסחרר.

הקורס המתקדם בסוכרת,  אשר מוצע  השנה לראשונה, נועד להקנות לרופא הראשוני את מירב הכלים לאבחון, טיפול, וליווי חולים הסובלים מסוכרת. במהלך הקורס נדון ונתרגל את התחומים הבאים: מחלת הסוכרת כחלק מהתסמונת המטבולית על מרכיביה השונים, אפשרויות אבחוניות וטיפוליות במחלה ובסיבוכיה המגוונים, העצמת החולה והצוותים בטיפול בחולה, וההתמודדות עם החולה המורכב.

הקורס כולל הרצאות פרונטליות ותרגולים בקבוצות קטנות ובנוסף ארבע סדנאות בימיי שישי.

קיימת חובת נוכחות בלפחות 80% מההרצאות ולפחות בשלוש מארבעת הסדנאות. בסוף הקורס יתקיים מבחן מסכם בכתב.

הקורס מיועד להיות החלק העיוני בהשתלמות ייחודית וחדשה של רופאים ראשוניים בתחום סוכרת והתסמונת המטבולית. 

זאת כחלק ממהלך המובל על ידי האגודה הישראלית לאנדוקרינולוגיה, המועצה הלאומית לסוכרת בשיתוף עם איגוד רופאי המשפחה, האיגוד הישראלי לרפואה פנימית וגורמים נוספים.

להכשרה המלאה הזו יהיה בהמשך גם חלק של השתלמות מעשית  במרפאות סוכרת ייעודיות ברחבי הארץ, ומטרתו להכשיר רופאים להובלת הטיפול בסוכרת ובתסמונת המטבולית בקהילה.

ניתן להשתתף בקורס האקדמי ולא בחלק המעשי.

 
 

ידיעות נוספות בנושא

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive