פרופ׳ ג׳ייסון פרידמן קודם לפרופ' חבר

חוג לפיזיותרפיה

22 דצמבר 2022
פרופ׳ ג׳ייסון פרידמן קודם לפרופ' חבר

 

פרופ׳ פרידמן הנו חבר סגל בחוג לפיזיותרפיה, הוא חוקר ראשי ומנהל שותף של המעבדה למדעי התנועה. הוא במקור מאוסטרליה, סיים את התואר הראשון שלו באוניברסיטת מונש באוסטרליה, ולאחר מכן תואר שני ודוקטורט במכון ויצמן למדע, כולם בתחום מדעי המחשב.

 

פרופ' פרידמן המשיך במחקר בפוסט דוקטורט בחוג לקינסיולוגיה באוניברסיטת פן סטייט בארה״ב, ובחוג לקוגניציה באוניברסיטת מאקווארי באוסטרליה. הוא מנצל את הרקע הבינתחומי שלו כדי למצוא דרכים חדשות להסתכל על בעיות הקשורות לבקרת תנועה אנושית. בנוסף, פרופ׳ פרידמן עומד בראש קבוצת עניין בנושא למידה מוטורית

 

 

למידה מוטורית

ביום-יום, אנו מבצעים מבחר אדיר של תנועות, בדרך כלל ללא הרבה מחשבה על התנועות שלנו. אבל אנו יודעים שבמציאות, לתכנן ולבצע תנועות זה תהליך מסובך ביותר. פרופ׳ פרידמן מנסה להרחיב את הידע שלנו על הדרך בה אנו מבצעים תנועות, עם דגש על דרכים לזרז את התהליך של למידה מוטורית.

 

הוא מבצע מחקרים על סמך הידע התאורטי שרכשו במעבדה על אוכלוסיות שונות, כולל התפתחות של יכולות מוטורית אצל ילדים, ובאנשים עם הפרעות תנועה, כמו מחלת פרקינסון ושיתוק מוחין. כל זאת במטרה לשפר תהליכי שיקום ולמידה מוטורית. 
 

 

https://www.curiousjason.com/

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>