פרופ' רענן שמיר מונה כמנהל החדש של המכון לחקר השפעת המזון הטבעי על איכות חייו ובריאות האדם ע"ש אדוארדה וד"ר משה ישי ז"ל

פרופ' רענן שמיר

22 דצמבר 2022
פרופ' רענן שמיר מונה כמנהל החדש של המכון לחקר השפעת המזון הטבעי על איכות חייו ובריאות האדם ע"ש אדוארדה וד"ר משה ישי ז"ל

 

 

רענן שמיר הוא פרופסור מן המניין לרפואת ילדים במסלול הרגיל, מופקד על הקתדרה על שם לאה ואריה פיקל לחקר רפואת ילדים ומנהל המכון לחקר השפעת המזון הטבעי על איכות חייו ובריאות האדם ע"ש אדוארדה וד"ר משה ישי ז"ל, בפקולטה לרפואה על שם סאקלר, אוניברסיטת תל אביב, ומנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל.
 

 

רענן שמיר סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים והוכשר ברפואת ילדים במרכז הרפואי בילינסון בפתח תקווה. בתחילת שנות ה-90 הוא השתלם בגסטרואנטרולוגיה ותזונת ילדים בבית החולים לילדים בפילדלפיה וחזר לישראל כדי לשמש כראש המחלקה לתזונה במשרד הבריאות הישראלי. בהמשך שימש כרופא בכיר בגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד במרכז שניידר לרפואת ילדים ולאחר מכן כמנהל יחידת גסטרואנטרולוגיה ותזונה בילדים במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה.

 

 

פרופ' שמיר פרסם למעלה מ-500 מאמרים מקוריים, סקירות והערות, פרקי ספרים והנחיות (H index=79 בנובמבר 2021, עם 29,343 ציטוטים). מחקריו נתמכים על ידי קרנות יוקרתיות כמו קרנות המסגרת של הקהילה האירופית והקרן הישראלית למדע. תחומי המחקר הנוכחיים שלו כוללים תזונת ילדים, תזונה וגדילה, מחלת הצליאק, מחלות מעי דלקתיות והיפרליפידמיה בילדות.
 

 

המינויים נוכחיים של פרופ' שמיר כוללים: חבר המועצה הלאומית לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד, חבר במועצה המייעצת של ESPEN (החברה האירופית לתזונה קלינית ומטבוליזם), חבר בוועדה המדעית של רשת התזונה והגדילה, חבר בוועדת המחקר ב-UEG (United European Gastroenterology), חבר מועצה, FISPGHAN (פדרציה של אגודות בינלאומיות לגסטרואנטרולוגיה ילדים, מחלות כבד ותזונה), חבר בוועדת ההיגוי בנושא צליאק של ESPGHAN (האגודה האירופית לגסטרואנטרולוגיה ילדים, הפטולוגיה ותזונה), ויו"ר המועצה המייעצת המדעית של איגוד הצליאק בישראל וחבר המועצה המדעית הבינלאומית, לתזונה בת קיימא.
פרופ' שמיר מכהן כיו"ר וועדת העורכים של JPGN (Journal of Pediatric Gastroenterology and Nutrition), של ESPGHAN, עורך המדור רפואת ילדים ב Current Opinion in Clinical Nutrition and Metabolism  והיה עורך שותף בכיר (2010-2013) וכן עורך ראשי בפועל (2013-2014) של JPGN. הוא משמש כמבקר בכתבי עת בתחום רפואת ילדים, תזונה, גסטרואנטרולוגיה וטרשת עורקים.

 

 

מינויים קודמים כוללים: נשיא ESPGHAN (2016-2019), נשיא האיגוד לגסטרואנטרולוגיה ותזונה בילדים בין 2005 ל 2009, יו"ר הוועדה המדעית לחלב ובריאות האדם במשרד הבריאות הישראלי, לשכת המדען הראשי, חבר וועדה לתזונה ב-ESPGHAN (ESPGHAN CoN)   בין 2004 ו 2012, חבר מועצת ESPGHAN  בין  2005-2009, חבר מועצה בהסתדרות רפואת הילדים בישראל, 2008-2012, יו"ר ESPGHAN CoN,  בין 2008 ל 20012, חבר האסיפה הכללית של הוועדה המדעית של UEGF (הפדרציה האירופית הגסטרואנטרולוגית המאוחדת) 2010-2013, חבר מועצת ESPGHAN כנשיא הישיבה השנתית 2014 ויו"ר הוועדה העליונה הממשלתית למזון, משרדי הבריאות, החקלאות, המסחר והסביבה בישראל (2010 -2014), יו"ר ועדת התזונה של איגוד רופאי הילדים בישראל (1996-2017), חבר הוועדה המדעית של ESPEN (החברה האירופית לתזונה קלינית ומטבוליזם, 2013-2017).
 

 

תחומי המחקר הנוכחיים שלו כוללים תזונת ילדים, תזונה וגדילה, מחלת הצליאק, מחלות מעי דלקתיות והיפרליפידמיה בילדות.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>