מסלול משולב MD PhD

תכנית לתארים "דוקטור לרפואה" (MD)  בשילוב התואר "דוקטור לפילוסופיה" (PhD)

  • מטרת התכנית
  • תנאי קבלה לתכנית
  • רישום לתכנית
  • תכנית הלימודים
  • מלגות

 

מטרת התכנית היא להכשיר רופאים ולתת להם את הכלים לעסוק במחקר בסיסי, תרגומי, יישומי וקליני. 

 

התכנית מיועדת לסטודנטים מצטיינים, המעוניינים ללמוד בנוסף, ללימודי הרפואה (MD) גם לימודים לקראת תואר דוקטור בפילוסופיה (PhD).

מסגרת הלימודים כוללת את הלימודים לתואר MD בתוספת לימודים ומחקר המתחייבים מהתכנית האוניברסיטאית במסלול הישיר לתואר PhD. תלמידי התכנית חייבים לעשות את המחקר בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב.

הסטודנטים ילמדו תחילה את הלימודים הקדם קליניים ברפואה (MD). 

הסטודנטים שהתקבלו לתכנית, יעשו הפסקת לימודים ברפואה ויתחילו בלימודים לקראת תואר PhD. 

 

תכנית הלימודים בהתאם למתחייב מהתכנית האוניברסיטאית במסלול הישיר לדוקטור. משך הלימודים לקראת תואר PhD הוא ארבע שנים בלבד. הארכה מעבר לכך, מותנית באישור ראש התכנית.
לאחר סיום לימודי ה PhD, החזרה ללימודים הקליניים ברפואה מותנית בהשלמת לימודי ה PhD וקבלת אישור מהמנחה ומהוועדה המלווה ב PhD לכתיבת התיזה.

 

 

הסטודנטים יחזרו ללימודים הקליניים עם הסטודנטים בתכנית לבעלי תואר (התכנית הארבע שנתית). סטודנטים שיעדיפו לחזור ללימודים הקליניים של התוכנית השש-שנתית, יהיו חייבים בתכנית הלימודים המלאה ולא ייהנו מקיצור הלימודים הקליניים לשנתיים.

בגלל עומס הלימודים הכרוך בכתיבת עבודת הדוקטורט יעשה מאמץ להקל על התלמידים על בחירת המחלקות לסבבים הקליניים, על פי כללים שייקבעו בבית הספר לרפואה.

הסטודנטים יהיו חייבים בביצוע תזה במסגרת לימודי ה- PhD, עבודה זו תקנה להם פטור מעבודת גמר ברפואה. הגשת התזה היא תנאי להתחלת הסטאז' ברפואה.

שלושה מבין התלמידים בתכנית MD/ PhD , שיומלצו על ידי ועדת  MD/PhD יוכלו לבחור את אחד מבתי החולים המסונפים לאוניברסיטת תל אביב לתקופת הסטאז, ללא צורך בהגרלה.

התכנית מאפשרת קבלת תואר דוקטור ברפואה (MD) ותואר דוקטור בפילוסופיה (PhD).

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>