קליניקה לכולםן

קול קורא למתנדבים לתלמידי וסגל התכנית

30 דצמבר 2019
קליניקה לכולםן

 

שלום לחברינו, המתנדבים והמבקשים להתנדב ב"קליניקה לכולםן",

 

אנחנו שמחים לבשר לכם על התנעה מחדש של הקליניקה לכולםן החל מה 1.1.2020, הפעם עם עמותות וגופים נוספים העובדים לטובת מעגלי נזקקים שונים כגון החוזרים בשאלה, מעגל הזנות, הפליטים, מחוסרי הדיור ועוד.

אנו זקוקים לכל אחד ואחת מכם כדי לתת מענה לאלה שגורלם לא שפר עליהם. כמו שכתבה ביומנה ("השמים שבתוכי") בתקופת השואה היהודיה ההולנדית אתי הילסוּם:

"די היה באדם אחד הראוי להיקרא אדם, שנוכל להאמין באדם ובאנושות"

 

אחרי הניסיון הראשון של הקמת הקליניקה והפעלתה בשנה החולפת, אנחנו עומדים בפני שלב ב' תוך הסקת לקחים והבנות שצברנו בתקופה זו:

קשיים בהתאמות הגאוגרפיות (ואולי עוד גורמים אותם אנחנו ממשיכים לנסות לברר)  שאפיינו את ההתקשרות שלנו עם פרויקט "נושמים לרווחה" של משרד הרווחה הביאו לידי מיעוט הפניות והקטנת היקף העבודה הטיפולית שיכולנו לבצע בהתאם לנכונות של רבים מכםן להושיט יד.

לפיכך הרחבנו את מעגל הגורמים המפנים.

 

באופן משמח (ואולי גם לא רק - לאור ההיסקים המתבקשים אודות  הנזקקות העצומה ומיעוט המענה הקיים לאוכלוסיות נזקקות) נענו לנו מיד מספר רב של עמותות שמשוועות לעזרה, שפועלות בכל רחבי הארץ - כולל  באזור המרכז. עמותות אלה פועלות באופן מסור ומרגש עם מספר רב של מתנדבים וכולן זקוקות למתנדבים לעזרה טיפולית מקצועית שמאוד חסרה להן.

בפגישה שערכנו עם גופים אלה, למדנו להכיר את האפיונים המגוונים של האוכלוסיות בהן מטפלות העמותות השונות.

 

מצורפת רשימת העמותות ותאור מקוצר של הפעילות שלהן >>

 

פונים חדשים שמוכנים להתנדב מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לשלב אתכם במאגר המתנדבים.
לשם תזכורת מדובר בהתנדבות של שעת טיפול שבועית למשך שנה. כמו כן, נערוך פעמיים-שלוש בשנה מפגש מתנדבים לחשיבה משותפת, התייעצויות וכו'.

 

אנא פנו אלינו בכל שאלה והרהור, ובעיקר, אנא פתחו מחדש את הלב והנכונות הנפלאה שהראיתם בשנה שעברה, נרחיב את מעגל האנשים שביכולתנו לסייע להם ונמשיך כולנו במפעל המבורך שלנו, באנרגיה מחודשת.

בשל הרחבת פלחי האוכלוסייה, יש לנו אפשרות  וכוונה לנסות להתאים את המטופלים להתמחויות המגוונות שלכםן המטפלים והמטפלות.

אם יש למי מכם התמחות ספציפית (פגיעות מיניות, טראומה וכדומה) אנא רשמו לנו ונעדכן את הרשימות שלנו וננסה להתאים את ההפניה כדי להיטיב עם הפונים ככל הניתן.

 

שימו לב – גם מתנדבים שכבר רשומים וכמובן שגם החדשים מתבקשים לשלוח מייל חוזר לחנה וקשטיין – האחראית על המתנדבים מטעם ועדת הוראה, עם עותק לליאת, הרכזת שלנו.

אם יש למישהו שאלות הקשורות לגופים ולעמותות הקיימות או לגבי כאלה שברצונו/ה להציע לנו לשקול עבודה איתן – תפנו לחגית צאן – האחראית על הקשר עם העמותות מטעם ועדת הוראה, שוב עם עותק לליאת.

מעריכות מאוד את נכונותכם ועומדות לרשותכם,

ליאת   lmarciano@tauex.tau.ac.il

חגית   hagitzohn@gmail.com

מירב  rothmerav@gmail.com

 

 

מוזמנים לקרוא את דברי נציגת עמותת בת עמי, יעל יגור, בערב ההוקרה לקליניקה לכולםן שהתקיים ב- 21/02/2022  >>

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>