הנחיות לכתיבת עבודת גמר - פסיכותרפיה פסיכואנליטית בטיפול באמנויות

אחראי עבודות גמר- ד"ר ציקי כהן

 

הנחיות לכתיבת הצעה לעבודת גמר/עבודת גמר

 

תנאי לתעודת גמר: כתיבה והגשה של עבודת גמר, על פי התקנות, מהווה חלק מהדרישות האקדמיות מהלומדים כתנאי הכרחי לקבלת תעודת בוגר/ת התכנית לפסיכותרפיה. 

 

מטרת העבודה: מטרתה של כתיבת העבודה היא לעשות אינטגרציה בין החומרים התיאורטיים הפסיכואנליטיים שנלמדו במהלך הלימודים בתכנית לבין העבודה הקלינית שנעשתה על ידי הכותב בתחום הטיפול באמצעות אמנויות בו מתמחה התלמיד. התלמידים יתבקשו להתייחס בעבודה גם לתהליך ההדרכה שליווה את העבודה הקלינית. העבודה יכולה להיבנות מתיאור מקרה טיפולי אל עבר התיאוריה/ות שמסבירה/ות את מהלכו או להעמיד במרכזה מושג תיאורטי מסויים אותו ידגים הכותב דרך מקרה או דרך מספר וינייטות קליניות מעבודתו.

 

הכותבים רשאים ואף מוזמנים להעשיר את העבודה דרך חומרים נוספים מתחומי עניין נוספים שלהם, אולם אלו בגדר תוספות והרחבות לעבודה המבוססת על טיפול באמצעות אמנויות בגישה פסיכואנליטית. 

לא ניתן להגיש עבודה שהוגשה במסגרת לימודית אחרת.

 

הצעה לקראת כתיבת העבודה: כשלב מקדים לכתיבת העבודה, על התלמיד/ה להגיש הצעה בת כמה שורות לאחראי/ת על עבודות הגמר ולקבל את אישורו/ה. ההצעה תוגש במייל ותכלול התייחסות קצרה לסוגיה המרכזית שעליה רוצה הכותב/ת לכתוב, התייחסות לתיאוריות ולתיאורטיקנים שעליהם תתבסס הכתיבה וכמה מילים על הדוגמא הקלינית שתלווה את הסוגיה.

את ההצעה יש להגיש עד לתחילת שנת הלימודים העוקבת.

 

מציאת מנחה לכתיבה: לאחר אישורה של ההצעה יבחר הכותב מנחה לכתיבה. כל אנשי הסגל בתכנית מוסמכים להנחות את הכתיבה. בקשות חריגות למנחים מחוץ לתכנית תועלנה לאישור וועדת עבודות גמר. הכותב חייב לקבל את אישורה של הוועדה למנחה שנבחר/ה בטרם יתחיל במפגשיו עמו/ה.

 

לכותב ולמנחה העבודה מוקצות עשר שעות הנחייה. התנהלות ההנחיה תיקבע בין השניים.

היקף העבודה הינו בין 20 ל-30 עמודים מודפסים ועליה לכלול עמוד שער בעברית ואנגלית, תקציר ורשימה ביבליוגרפית.

 

הגשה לקוראים: לאחר שהמנחה יאשר את העבודה

העבודה תוערך על ידי שני קוראים מצוות עבודות גמר בשילוב קוראים חיצוניים, בניתוב של אחראי הוועדה. הוועדה תשתדל להתאים את קוראי העבודה לנושא ולגישה בה נכתבה העבודה. לאחר סיום הקריאה תתקיים שיחת משוב עם קוראי העבודה.

בסמכות הקוראים לבקש תיקונים ו/או תוספות לעבודה טרם אישורה.

 

את עבודת הגמר יש להגיש עד לחודש אפריל של השנה העוקבת אחרי תום שנת הלימודים.

הגשת העבודה עד למועד זה אינה כרוכה בתשלום.

הגשת עבודת גמר לאחר מועד זה ועד לשבע שנים מיום תחילת הלימודים כרוכה בתשלום של 2,000 ₪.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>