קורסים - מפגשים

הרחב הכל
מושגי מפתח במפגש הבינאישי - ריבה גור

הקורס עוסק בהעמקת ההבנה של היבטים פסיכודינאמים בתיאוריה ובטכניקה. במהלך הקורס ייבחנו מושגי מפתח במפגש הבינאישי כגון: המסגרת הטיפולית וגבולותיה, החוזה הטיפולי, העברה והעברה נגדית. הקורס מדגיש הבטים מעשיים ומיועד להרחיב את  הכלים השונים העומדים לרשות המשתתפים בו.

הקורס מעודד שיחה ודיון פתוח תוך שהמשתתפים מביאים מקרים מתוך עבודתם בטיפול, ביעוץ ובהדרכה ואלה נבחנים בראי המושגים והכלים הנלמדים.

היבטים של בריאות וחולי - פרט ומערכת - נורית בר

הקורס בוחן את הזיקה של סימפטומים קליניים ואבחנות דינמיות – התפתחותיות מגוונות. בין השאר נסקרים האטיולוגיה, המהלך, התמונה הקלינית והטיפול מתוך נקודת מבט אינטגרטיבית, המשלבת את הפן הקליני עם הפן ההתפתחותי.

הקורס יעסוק במגוון הפרעות בהן הפרעות חרדה, הפרעות דיסוציאטיביות, מחלות אפקטיביות, פסיכוזות והפרעות אישיות. בנוסף, יידונו סוגיות של פתולוגיה בארגונים, והיבטים של חיבור בין מחלות הפרט והמערכת. 

גורמים מחוללי שינוי בקשר טיפולי - רותי קורמן

בקורס זה יבחנו תהליכים עיקריים המחוללים שינוי במפגש טיפולי. הקורס מתבסס על שילוב זויות ראיה של תיאוריות עיקריות שעיצבו לאורך השנים את שדה החשיבה הפסיכואנליטי ובכלל זה היסודות שהונחו ע"י פרויד, תיאוריות יחסי אובייקט (בעיקר קליין וויניקוט) ופסיכולוגית העצמי (קוהוט).

במהלך הקורס נבחן כיצד מתייחסות העמדות השונות ליחסי המטפל עם המטופל ומהם הכלים שהן מציעות המסייעים לשינוי ולריפוי. יידונו מושגים כגון: הכלה, החזקה, פירוש ועוד. הדיון יתבסס על חומר תיאורטי לצד דוגמאות שיביאו המשתפים והמרצה. 

הקשבה טיפולית - מתיאוריה למעשה - ד"ר ירי גביעון

קורס שמטרתו פיתוח מיומנויות הקשבה ורגישות למימדים הפסיכודינמיים שנלמדו בקורסים הקודמים. במהלך הקורס יביאו המשתתפים דילמות וסוגיות מעבודתם ואלה ינותחו בהתאם למושגים המרכזיים . מטרת הקורס היא ליצור אינטגרציה בין החלקים התיאורטיים והמעשיים ולספק כלים ליישום החשיבה הפסיכודינמית בעבודה היומיומית. 

סדנאות

במהלך חופשות הסמסטר תתקיימנה שתי סדנאות מרוכזות חווייתיות ותיאורטיות כאחד. פירוט תכני סדנאות אלה יוצג בהמשך.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive