ברכות לזוכים ולזוכות במחזור השני בתכנית רומ"ח - התכנית לרפואה מצטיינת וחוקרת בכללית
מזל טוב
התכנית נועדה לקדם מחקרי נתונים בכללית, בתמיכה של מומחים באפידמיולוגיה, סטטיסטיקה, ML, ומדעי הנתונים מכללית ומהאקדמיה, תוך התמקדות בסוגיות משמעותיות בפרקטיקה הרפואית.
הזוכים הם:
ד"ר אביב טוטנאואר, ד"ר דור אטיאס, אורלי רזניק, פרופ' נועם שומרון וד"ר אורי אובולוסקי
למחקר על:
מגמות אופיואידים ושימוש מתמשך בקרב ילדים ובני נוער בישראל: מחקר רטרוספקטיבי | Opioid trends and sustained use among children and adolescents in Israel: a retrospective study
המחקר הוגש במסגרת תכנית רומ"ח של שירותי בריאות כללית, המקדמת חקר נתונים בתמיכת מומחים לאפידמיולוגיה, סטטיסטיקה ולמידת מכונה משירותי בריאות כללית ומהאקדמיה.
המחקר מתאר לראשונה מגמות בשימוש באופיואידים לאורך השנים וגורמי סיכון לשימוש מתמשך בקרב ילדים ובני נוער.
תוצאות המחקר יכולות לסייע לרופאים לזהות ילדים ובני נוער המשתמשים באופיואידים ונמצאים בסיכון מוגבר לשימוש ארוך טווח, לו השלכות אפשריות רבות, ולכן לנקוט משנה זהירות וניטור הדוק יותר של משתמשים אלו.